Учора, у приміщенні Народного дому м. Червонограда відбувся круглий стіл на тему «Як змінити владу в Україні», ініціаторами якого стали місцеві громадські організації. До участі вони запросили на круглий стіл опозиційних кандидатів у народні депутати, які балотуються по 124 Сокальському виборчому округу: Василя Абаімова, Володимира В’язівського, Романа Дідуся, Степана Курпіля та Андрія Сенюка.
Усі запрошені висловили свою згоду на участь у заході, проте на самому круглому столі були присутні лише три кандидати – В.В’язівський, С. Курпіль та А.Сенюк. Натомість Р.Дідусь делегував на зустріч свою довірену особу, а В.Абаімов пояснив свою відсутність поганим самопочуттям. Усього зібралось близько 50 осіб. Здебільшого це представники громадських організацій, а також депутати Червоноградської міської ради від фракції «Фронт змін» і «Батьківщина», які прийшли разом із Степаном Курпілем.
На обговорення були винесені питання стосовно сучасної політичної ситуації в Україні та майбутніх парламентських виборів. Зокрема, учасники круглого столу дискутували щодо того, як змінити владу в Україні, чому її треба змінювати і яким способом. Не залишилась поза увагою і теперішня виборча кампанія. Представники громадськості звернулись до присутніх гостей із пропозицією провести соціологічне дослідження для визначення рейтинговості опозиційних кандидатів. Першим на цю пропозицію відгукнувся Степан Курпіль, який, посилаючись на раніше оприлюднені ним рейтинги, заявив про неактуальність цього питання. «Для мене питання рейтингів знято», – зазначив він.
Учасники круглого столу висловили сумніви щодо правдивості оприлюдненого рейтингу і задекларували бажання провести незалежне соціологічне опитування спільно з іншими опозиційними кандидатами.
У той же час Андрій Сенюк поінформував, що політична партія «Удар» планує провести соціологічні опитування у всіх мажоритарних округах України, у тому числі і в Сокальському, відтак інші опозиційні кандидати можуть долучитись до цієї процедури. Обговорили присутні і можливість зняття кандидатур менш рейтингових опозиційних кандидатів на користь сильніших.
Круглий стіл тривав близько двох годин. Проте не всі гості залишились до кінця. Так Степан Курпіль разом зі своєю «групою підтримки» приблизно за 40 хвилин до завершення заходу демонстративно пішов.
За результатом круглого столу керівники громадських організацій ухвалили рішення про спільне проведення кандидатами зустрічей з громадою № 124 Сокальського виборчого округу, а також прийняли звернення до лідерів опозиційних партій з вимогою негайно спільно провести соціологічне опитування для визначення найрейтинговішого кандидата від опозиції, на користь якого інші опозиційні кандидати повинні зняти свої кандидатури.







