ОСТАННІ НОВИНИ

Незабаром у Львові стартує фестиваль «Музика у старому Львові»

|

Незабаром Львів і Краків прийматиме Міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» (13-28 серпня) та «Музика у старому Кракові» (15-31 серпня) як спільний міст дружби між Львовом і Краковом, яких об’єднує багато історичних надбань; міста, які вважаються визначальними у міжкультурному діалозі України та Польщі. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської обласної філармонії.

1

Третій для львів’ян та 41-й фестиваль для Кракова запросить понад 100 яскравих виконавців з України та Польщі.

Цьогорічний фестиваль у нашому місті пройде під гаслом «Музика у королівському Львові» і об’єднає програми та локації, які відображають настрій цієї доби. Концерти відбуватимуться у храмах, побудованих ще у часи княжого, так званого королівського Львова, зокрема у церкві св. Миколая (23 серпня), церкві св. Онуфрія (24 серпня), костелі І. Хрестителя (28 серпня), що важливо для відтворення історичної пам’яті про засновника міста Лева – короля Данила Галицького.

До фестивалю залучено й інші основні львівські  святині – Архикатедральний собор святого Юра, Храм святих верховних апостолів Петра і Павла, Латинський катедральний собор, Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, Домінканський собор. Концерти також відбуватимуться у Королівських палатах Львівського історичного музею, Італійському подвір’ї історичного музею.

Однією із центральних подій цьогорічного Міжнародного фестивального проекту «Музика в старому Львові» та «Музика в старому Кракові» стане раеалізація спільної концертної програми двох українських оркестрів, що об’єднують Схід та Захід України – львівського Камерного оркестру «Віртуози Львова» та маріупольського Муніципального камерного оркестру «Ренесанс». Спільний проект оркестрів «Три Моцарти» відбудеться у Львові (22 серпня) в Архикатедральному соборі св.  Юра. А вже у Кракові, цей проект відбудеться, 24 серпня, у день 25-річниці Незалежності України, що стане прямим зв’язком із Львовом, адже звучатимуть твори Львівського Моцарта – Ксавера Моцарта.

27 серпня у Львові, за участю київських солістів Ольги Федоренко та Петра Остапенка буде здійснена постановка опери Джованні Баттіста Перголезі «Служниця-пані». Одним із співавторів цього проекту є народна артистка України Наталія Свириденко.

Окрім того, на фестивалях-партнерах «Музика в старому Львові» та «Музика в старому Кракові» відбудуться взаємообмінні проекти «Молоді таланти», де молоді виконавці з Польщі виступатимуть у Львові, а львівські виконавці у Кракові.

Окремо на фестивалі буде представлене й органне мистецтво. Зокрема, за участю львівських органістів (14 серпня) Олени Мацелюх та Віталія Півнова відбудеться проект, присвячений органному майстру Яну Славінському, а в іншому концерті поєднається звучання двох щипкових інструментів – клавесина і гітари, де сольно та в дуетах прозвучать твори бароко та сучасних авторів, які на класичній гітарі виконає Віктор Паламарчук, а на бароковому клавесині та органі – Олена Мацелюх (21 серпня).

Фестиваль представлятиме і хорові проекти. Зокрема, акапела «Леополіс» представить хорові полотна Антоніо Вівальді (13 серпня).

Ідея проведення  спільного українсько-польського фестивалю належить засновникові відомого камерного оркестру «Віртуози Львова», народному артисту України Сергію Бурку та засновнику польської капели «Краковєнсіс» й багаторічного польського фестивалю «Музика в старому Кракові» Станіславу Галонському.

Фото: news.vash.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...