ОСТАННІ НОВИНИ

Львів'ян закликають долучитися до громадської перевірки сміттєзвалищ

|

Ініціатива прямої дії «Включайся» закликає жителів Львова долучитися до громадської перевірки сміттєзвалищ по Україні з метою оприлюднення реальної загрози, яку становить бездіяльність влади у сфері поводження з побутовими відходами. Про це Львівському порталу повідомили ініціатори задуму.

сміття

«Проаналізувавши Правила експлуатації полігонів побутових відходів, громадські активісти розробили інфографіку, в якій зібрано базові норми, яким має відповідати будь-яке сміттєзвалище країни, в тому числі у Львові. Трагедія, що сталась на Грибовицькому сміттєзвалищі не має повторитись!», – наголошують ініціатори ідеї.

За результатами аналізу було розроблено інфографіку, в якій зібрано базові норми, яким має відповідати будь-яке сміттєзвалище країни, наприклад:

вк

  1. На в’їзді до полігона побутових відходів має бути встановлений щит з такою інформацією:

– назва полігона побутових відходів;

-рік введення полігона в експлуатацію;

-найменування суб’єкта господарювання, що здійснює експлуатацію полігона побутових відходів;

режим роботи полігона;

-види відходів, що приймаються на полігон;

-тарифи на надання послуг із захоронення побутових відходів;

-найменування структури, що забезпечує охорону полігона побутових відходів.

  1. На кожному полігоні побутових відходів має бути контрольно-пропускний пункт (КПП) і повинні бути встановлені автомобільні ваги для обліку кількості усіх видів відходів, що надходять на полігон побутових відходів.
  2. На КПП повинна бути встановлена вишка для візуального контролю виду відходів, що завозяться бортовими і самоскидними транспортними засобами.
  3. В’їзд на полігон і проїзд по його території здійснюються за встановленими маршрутами. На шляху руху транспорту мають бути таблички, які вказують напрямок.
  4. Територія полігона побутових відходів має бути обмежена канавою для запобігання витіканню за межі полігона забруднених поверхневих вод. Не рідше ніж двічі на місяць операторам інженерного обладнання полігона слід проводити її огляд і за потреби очищати.
  5. Полігони побутових відходів повинні бути з охороною.
  6. При в’їзді на полігон побутових відходів має бути встановлений шлагбаум або в’їзні ворота.
  7. На території сміттєзвалища повинно бути спеціальне звукове та біоакустичне обладнання для вілякування птахів.

«Поштовхом до реальних змін мають бути не трагедії, як на Грибовицькому сміттєзвалищі, а громадський контроль. Уряд зайнявся перевіркою реального стану сміттєзвалищ по всій Україні лише зараз, хоча згідно законодавства відповідальність за моніторинг стану полігонів побутових відходів, їх належне функціонування та перевірку впливу на довкілля було покладено на Державну екологічну інспекцію України і раніше. В нас немає підстав довіряти тому звіту “на папері”, який готують зараз бездіяльні та корумповані чиновники на місцях. Ми можемо довіряти лише один одному, тому закликаємо громадян включатися у перевірку», – підкреслив координатор регіональних комунікацій #ВКЛЮЧАЙСЯ Артем Соколенко.

Паралельно з громадською перевіркою громадська ініціатива #ВКЛЮЧАЙСЯ звернулась з запитами про ситуації в сфері поводження з побутовими відходами до керівництва всіх областей України. Незабаром у співпраці з експертами активісти опублікують зведений звіт за результатами отриманих від влади відповідей.

Довідка

Громадська ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ об’єднує у спільноту громадян, що уособлюють енергію громадянського суспільства України. До цієї ініціативи можуть долучитися всі небайдужі українці, які готові включатися у реальні дієві зміни незалежно від їхньої партійної приналежності, ідеологічних поглядів, професії, віку тощо.

 

#ВКЛЮЧАЙСЯ у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/vklnetua/

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...