ОСТАННІ НОВИНИ

Через півроку в Україні зникнуть ЖЕКи: і що далі?

|

До 1 липня 2016 року в Україні не залишиться жодного ЖЕКу. Як багатоповерхівки прийматимуть рішення і з якими труднощами стикатимуться учасники ОСББ, сьогодні, 19 листопада, розповіла радник з правових питань Проекту IFC «Eнергоефективність у житловому секторі України» Зоя Гопцій, повідомляє львівський прес-клуб.

жек
Зоя Гопцій нагадує, що отримавши свідоцтво про приватизацію квартири, людина стає співвласником й іншого майна – стін, підвалів, горища, сходового  майданчика, ліфта. Отож, співвласники повинні відповідати за свій будинок.

«Не може бути так, що в будинку всі приватизовані квартири, а сам будинок належить міській раді», – каже вона.
З 1 липня вступив у дію Закон  «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку.  Він вніс зміни у відносини між сусідами багатоповерхівок.

«Якщо раніше кожен власник квартири мав один рівний голос, коли вирішувалося питання спільне для всього будинку, то тепер вага голосу при прийнятті рішень розподіляється згідно з пропорційністю  площі нерухомості. Тобто, якщо людина сплачує більше, то і вага її голосу – більша. Але й відповідальність – також», – зауважила експерт.

Також закон урегулював механізм прийняття спільних рішень.
«Запроваджено загальноєвропейський механізм прийняття рішення більшістю голосів. Усі рішення приймають на загальних зборах власників і їх виконання обов’язкове для всіх. Таке, що «я не був на зборах або голосував «проти» – не проходить», – каже вона.

Зоя Гопцій також роз’яснює як можна прийняти рішення, якщо мешканці будинку не прийшли на збори.

«Раніше рішення могло бути прийняте тільки, якщо був кворум і більшість проголосувала. Тепер можна  впродовж 15 днів обійти квартири і дозбирати підписи за рішення під час письмового опитування. Потім підсумовуються всі голоси разом», – пояснює вона.

Також закон зобов’язує мешканців тих будинків, які не утворили  ОСББ,  винайняти собі управителя будинку, який допомагатиме їм керувати будинком. Адже ЖЕКи в такому форматі, які вони зараз є, будуть ліквідовані.

«До 1 липня 2016 року тим будинкам, які ще не матимуть управителя, на конкурсних умовах місцеві органи влади оберуть таку організацію.  Раніше нам призначили ЖЕК, і ми мусили терпіти. А тепер можна буде зібратися і, якщо послуги та робота управителя не влаштовують, то змінити його», – каже вона.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...