Рок поміж гір

Тетяна ЛАЗАРЕВИЧ, „Новий Погляд”

|

«Я люблю Карпати» – саме під таким промовистим гаслом розпочався перший міжнародний рок-фестиваль «Славське рок-фест» у смт Славське, що на Сколівщині.

Заходи схожого формату у гірській місцевості організовували неодноразово, але тоді основний акцент робили на музиці. Головна мета цього фестивалю – показати все багатство рок-музики у виконанні українських, польських, угорських, німецьких та англійських гуртів. Друге завдання – популяризація активного відпочинку туристів у горах. Ще одна важлива річ у цьому проекті – долучити молодіжну тусівку до екологічних проблем карпатського регіону.

Музичну частину святкування відкрили київські гості Катя Гапочка та band. Далі концерт у рамках фестивалю продовжувався за участі українських гуртів «Пан Пупець», «Дримба Да Дзига», «Фліт» та англійського гурту «Карпат’яна». Цього ж дня, у п’ятницю, стартували творчі майстер-класи. Професійні художники і дизайнери залюбки навчали всіх охочих декоративного розпису, виготовленню сувенірів та декупажу (техніці приклеювання паперової серветки на тканину). Оксана Бабій – дизайнер, розповіла «Погляду», що навіть не очікувала на таку велику кількість охочих навчитися декоративно-прикладного мистецтва. Запропонувала і нам спробувати попрацювати декораторами. З неприхованим захопленням спостерігала за «своїми учнями» вже третій день і помітила, що останні ведуть між собою неформальні змагання, хто майстерніше розмалює акриловими фарбами звичайнісіньку пляшку з-під пива. Зрештою, ми й самі це помітили, бо неодноразово переглядались із думкою: «А кому ж вдасться краще?» Декоровані предмети після майстер-класу всі відвідувачі творчої майстерні залишили собі.

Під керівництвом велоклубу «Адські колобки» всі охочі мали нагоду поїздити горами на велосипедах. А для любителів гострих відчуттів клуб «Партизан» організував спортивно-туристичні змагання.

Після такої насиченої програми фестивалю в обідню пору, не менш цікаво розважалась молодь у вечірній час. Багатожанрове дійство ми спостерігали в суботу. Гурти «Самі свої», «Дивні», « Н-три», угорські гості « Easy Life Natural», «розігріли» публіку драйвовою музикою. А коли на сцені з’явився львівський гурт «Мертвий півень», натовп поринув у хвилі гучних овацій. Підхопили шалений настрій аудиторії і гурти « Farben Lehre» з Польщі та відомий гурт «Mamasweed» із Німеччини. Вони також припали «до смаку» українським фанатам року.

В неділю завершили концертну програму гурти «Колохмар», «Оратанія», «Файно», «Ot vinta», «Гуцул Каліпсо». Останніми на сцену вийшли сусіди з Білорусії, гурт «Крамбамбуля».

По закінченні концерту втомлена, але задоволена молодь розходилась по своїх наметах. Тамара з гурту « Горгішелі» ділиться враженнями про фестиваль: «Дуже сподобалась організація і енергетика. Публіка просто суперова. Бажаю такої публіки усім фестивалям в Україні. Тут така атмосфера, що вона об’єднує всіх. Так має бути на кожному концерті».

Організатор та ініціатор фестивалю Сергій Харчук сказав у коментарі «Погляду», що у такому форматі фестиваль стане традиційним і буде розвиватися надалі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.