ОСТАННІ НОВИНИ

На Польсько-українському конгресі істориків обговорили пошукові та ексгумаційні роботи

Олег Дерев'янко

|

Протягом трьох днів, із 6 по 8 травня, у польському місті Баранув-Сандомирський тривав Польсько-український конгрес істориків. На захід з’їхалося близько сотні дослідників із обох країн, щоб обговорити найчутливіші теми спільного минулого. Про це повідомили у Львівській обласній раді.

Захід присвятили пам’яті публіциста Юліуша Мєрошевського до 120-річчя від дня його народження та 50-річчя від дня смерті.

До роботи конгресу долучилися близько 100 дослідників із різних академічних осередків України та Польщі. Мета заходу – створити професійний майданчик для наукового діалогу щодо інтерпретації минулого та методології історичних досліджень.

У межах дев’яти тематичних сесій учасники проаналізують історію польсько-українських відносин, ключові етапи, переломні моменти та сучасні інтерпретації.

Окрему увагу приділяють розбіжностям у трактуваннях, зокрема щодо найскладніших і найчутливіших сторінок спільної історії обох народів, а також методологічним проблемам, які ускладнюють об’єктивну інтерпретацію джерел.

У роботі конгресу взяв участь голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета. Під час заходу він презентував доповідь щодо прогресу проведення пошукових та ексгумаційних робіт на території України та Польщі.

«Належне увічнення пам’яті загиблих українців і поляків сприятиме фаховому діалогу у сфері історичної пам’яті та посилить взаєморозуміння між нашими народами», – зазначив Святослав Шеремета.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ЛОР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *