ОСТАННІ НОВИНИ

Україна пропонувала Європі сформувати об’єднану армію чисельністю до 3 мільйонів військових

Маркіян Рой

|

Президент Володимир Зеленський пропонував лідерам Європи створити спільні Об’єднані збройні сили Європи для захисту від РФ. Про це він сказав у відповідь на запитання журналістів, передає hromadske.

«Загроза від Росії зрозуміла — вони планують до 2030 року мати армію у 2-2,5 млн [солдатів]. Тому армія в Європі — з урахуванням, безумовно, що в кожній країні залишиться своя суверенна армія, — але Об’єднані збройні сили, які готові реагувати, мають бути щонайменше 3 мільйони», — сказав Зеленський.

Він наголосив, що Збройні сили Європи не означатимуть, що треба конкурувати зі США чи руйнувати НАТО.

«Просто Європа — окремий континент, який повинен мати свою окрему сильну армію. Україна, безумовно, може стати одним із фундаментальних внесків посилення такої армії. Тут не тільки про армію, а й про обмін технологіями. Ми маємо досвід війни й ділимося своїми технологіями з партнерами. […] Чесно, без нашого досвіду під час війни деякі країни навіть не знали б, як їхня зброя реально працює. Вони її перероблюють завдяки нашим процесам та інженерам», — сказав Зеленський.

Президент розповів, що звернувся з пропозицією про спільні війська до лідерів Європи.

«Рік минув — скажу відверто, жодного кроку назустріч цій ідеї ніхто не зробив. Може, зараз через всі ці виклики лідери Європи трішки задумаються про це», — сказав він.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ОП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *