ОСТАННІ НОВИНИ

У росії засудили 23 українських військовополонених бригади «Азов»

Олег Дерев'янко

|

Військовий суд у Ростові-на-Дону у рф засудив 23 українських військовополонених, які у різні роки служили в полку «Азов». Про це повідомляє російське видання «Медіазона».

До 22 років колонії суворого режиму засудили:

  • Ярослава Ждамарова,
  • Олександра Мероченця,
  • Микиту Тімоніна,
  • Олександра Мухіна,
  • Олега Тишкула,
  • Артура Грецького.

До 20 років ув’язнення засудили:

  • Олександра Ірха,
  • Артема Гребешкова.

До 17 років позбавлення волі засуджений Олег Міжгородський.

До 13 років колонії суворого режиму засуджений Олег Жарков.

19 та 23 роки позбавлення волі у колонії суворого режиму призначили Анатолію Грицику та Олексію Смикова.

Усі вони планують оскаржити вирок. Також чоловіків привели до суду в кайданах.

Одинадцять осіб отримали заочні вироки, оскільки вже повернулись в Україну в межах обміну. Зокрема, Давида Касаткіна та Дмитра Лабінського заочно засудили до 23 років колонії суворого режиму.

13 років виправної колонії загального режиму отримали: Олена Бондарчук, Лілія Павріанідіс, Олена Аврамова, Ірина Могитич, Владислава Майборода, Марина Текін, Ніна Бондаренко. А 14 років виправної колонії загального режиму призначили Лілії Руденко та Наталії Гольфінер. Жінок судили заочно.

У вересні минулого року усіх дев’ятьох звільнили під час обміну полоненими. Повідомляється, що вісім жінок працювали кухарками в «Азові».

У виданні зазначили, що звинувачення проти полонених українців ґрунтувалися на тому, що всі вони в різний час служили в «Азові» й висловлювали «негативне ставлення до російськомовного населення», а також дотримувалися «проукраїнських радикальних поглядів». Зокрема, деякі бійці обороняли Маріуполь та комбінат «Азовсталь», інші на момент російського вторгнення вже залишили службу і були затримані вдома або під час фільтрації.

В суді обвинувачені неодноразово заявляли про фальсифікацію їхніх показів, допити без адвокатів, принизливе ставлення, відмову в медичній допомозі та катування.

«Я бачив мішки на головах, дроти на різних кінцівках тіла, поламані ребра, побиті нирки…жодної медичної допомоги…двічі за рік ми ходили в душ – виходили бруднішими, ніж зайшли, ще й побиті», – сказав в останньому слові Микита Тімонін.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: «Медіазона»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *