У грудні 2024 року оператори Сил безпілотних систем уразили понад 54 тисячі цілей противника, 49% цього результату забезпечили дрони-камікадзе. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Генерал провів щомісячну нараду з командирами підрозділів безпілотних систем та радіоелектронної боротьби у форматі відеоконференцзв’язку, де вони підбили підсумки роботи за грудень 2024 року.
За словами Сирського, спостерігається подальше зростання кількості застосування безпілотних систем на полі бою. Росіяни збільшили частку ударних безпілотників з оптоволоконним каналом управління, які створюють загрозу для бойової техніки під час її переміщення.
Натомість Україна також узялася до застосування FPV-дронів на оптоволокні, що розширює можливості для ураження та знищення російської військової техніки й особового складу.
«Також відзначаю динаміку збільшення результативності та показників живучості наших безпілотних систем. Беззаперечним лідером в цьому є полк БпС майора Роберта Бровді», – написав головком.
Він додав, що загалом у грудні 2024 року оператори Сил безпілотних систем уразили понад 54 тисячі цілей противника. Майже половину цього результату – 49% – забезпечили дрони-камікадзе.
«Найвищі показники продемонстрували підрозділи БпС 46-ї аеромобільної, 57-ї мотопіхотної, 28-ї механізованої, 35-ї бригади морської піхоти та 3-ї штурмової. Дякую воїнам за стійкість і результативність у знищенні ворога», – зазначив Сирський.
Генерал також заслухав доповіді командувача Сил безпілотних систем полковника Вадима Сухаревського, представників структурних підрозділів Генерального штабу, видів і родів Збройних Сил, різних складових Сил оборони щодо результатів роботи та розвитку спроможностей підрозділів БпС – авіаційних і наземних безпілотних комплексів та безекіпажних морських катерів.
За словами головкома, йшлося про високотехнологічні розробки в галузі БпС та РЕБ і застосування їх на полі бою, а також протидію новітнім зразкам техніки противника.
Сирський повідомив, що окрему увагу приділив нарощенню спроможностей підрозділу безпілотних систем 155-ї механізованої бригади, а також «проблемним питанням, які необхідно вирішити».
Додамо, що головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов повідомляв, що у грудні 2024 року ДБР порушило справу щодо формування 155-ї бригади «Анна Київська».
Створення 155-ї бригади є частиною масштабного проєкту влади щодо формування 14 нових бригад, для яких Україна має знайти людей, а міжнародні партнери – озброєння. За розрахунками МО та ГШ, вартість проєкту однієї такої нової бригади визначена близько 900 мільйонів євро.
За словами Бутусова, 155-та бригада почала формуватись у березні 2024 року. Її командиром був призначений досвідчений офіцер – Дмитро Рюмшин. За формування та комплектування бригади відповідали Оперативне командування «Захід», командувач генерал Володимир Шведюк, начальник штабу полковник Олександр Селецький, та екскомандувач сухопутних військ – генерал Олександр Павлюк.
«Але з самого початку виявилось, що в ОК «Захід» нема ні командних кадрів, ні солдат, ні озброєння, ні ресурсів для створення нового з’єднання. Формування 155-ї бригади з перших днів було суцільним організаційним хаосом буквально в усіх компонентах, і служба вимагала великих зусиль від тих, хто намагався служити чесно, і до великих втрат через самовільне залишення частини з самого початку формування», – зазначає журналіст.
Він підкреслює, що у жовтні 155-та бригада виїхала на навчання у Францію. Туди направили 1924 військовослужбовців, з них досвід військової служби понад рік був лише у 51, досвід до року – у 459 військовослужбовців, а більшість, 1414, були тільки зараховані на службу і служили менш як 2 місяців, близько 150 людей були направлені до Франції навіть без проходження БЗВП. У Франції втекли близько 50 військових бригади.
Бутусов заявив, що водночас більша частина військовослужбовців, яких направили у Францію, готувались. Не втекли й понад 4000 набраних без відбору з ТЦК людей, які зайшли на поповнення бригади у вересні-листопаді.
Комісія командування Сухопутних військ звинуватила у втечі 50 військовослужбовців бригади у Франції командира бригади Дмитра Рюмшина, який ніби-то не приділяв часу спілкуванню з особовим складом. За кілька днів його відсторонили від посади, також було відсторонено кілька офіцерів штабу, одного з комбатів, і призначено нових командирів, які взагалі не мали ніякого розуміння щодо стану справ у бригаді, пише журналіст.
У результаті хаос в управлінні тільки посилився, керованість стала значно гіршою, і за перший тиждень грудня ще до вступу у бій у бригаді сталось ще 198 СЗЧ, а з першого дня виконання бойових завдань почались значні втрати людей через погану керованість та навченість, наголошує Бутусов.
Журналіст повідомляв і про те, що бригаду не забезпечили необхідним озброєнням. Зокрема жодного дрона для виконання бойових завдань бригада від держави не отримала. Також, за даними Бутусова, повністю були відсутні засоби РЕБ. Бригаді в міру сил допомагали волонтери.
Всі 120 мм мінометні міни виробництва підприємства Мінстратегпрому, які видали бригаді, виявились бракованими.
«Державне бюро розслідувань порушило у грудні кримінальну справу щодо обставин формування 155-ї механізованої бригади “Анна Київська”, яка вступила у бій під Покровськом. Справа на контролі верховного головнокомандувача Володимира Зеленського, міністра оборони Рустема Умєрова та головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Один з відповідальних за формування бригади керівників помер від серцевого нападу, а комбриг звільнений одразу після вступу бригади у бій. До того, як бригада зробила перший постріл, її самовільно залишило 1700 військовослужбовців», – написав журналіст.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Telegram/Сирський
Олег Дерев'янко