Президент Штатів Джо Байден санкціонував надання Україні протипіхотних мін. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на The Washington Post.
Видання зазначає, що цей крок став наступним після нещодавнього дозволу Білого дому застосовувати далекобійну зброю для завдання ударів углиб Росії.
Один з чиновників повідомив, що тип протипіхотних мін є «нестійким», тобто вони самознищуються або втрачають заряд батареї, що робить їх неактивними, зменшуючи небезпеку для цивільного населення.
Урядовець зазначив, що українські політики взяли на себе зобов’язання не встановлювати міни у густонаселених районах.
Разом з тим експерти з контролю над озброєннями зазначили, що навіть нестійкі міни становлять загрозу безпеці.
Загалом чотири чиновники говорили на умовах анонімності про чутливі внутрішні дискусії в Білому домі.
«Росія атакує українські позиції на сході хвилями військ, незважаючи на втрати, яких вона зазнає. Тож українці, очевидно, несуть втрати, і все більше міст і селищ ризикують впасти. Такі міни були створені спеціально для боротьби саме з цим», – заявив один із чиновників
За його словами, коли міни будуть використовуватися разом з іншими боєприпасами, які ми вже надаємо Україні, вони сприятимуть більш ефективній обороні.
Він зазначив, що використання мін буде обмежене українською територією, з очікуваним фокусом на східній Україні.
WР додає, що один з українських чиновників привітав будь-яку зміну політики, незважаючи на потенційні ризики, які можуть виникнути при широкому розгортанні цієї зброї.
«Росія все одно їх використовує», – сказав чиновник на умовах анонімності через делікатність теми.
Але деякі правозахисники заявили, що рішення США надати протипіхотні міни Україні, яка підписала Договір про заборону протипіхотних мін, є «чорною міткою» проти Вашингтона.
У 2020 році адміністрація тодішнього президента США Дональда Трампа змінила політику часів Барака Обами, вказавши на необхідність стратегічного використання мін для протидії таким супротивникам, як Росія і Китай, і викликавши рішучий осуд з боку прихильників контролю над озброєннями.
«Це поставить більше цивільних осіб під загрозу поранення від мін, що не розірвалися, і є непотрібним з військової точки зору», – заявив Байден, будучи кандидатом у президенти, у відповідь на рішення Трампа, назвавши його «нерозважливим».
Станом на 2022 рік Сполучені Штати мали запас близько 3 мільйонів протипіхотних мін. Ці міни не використовувалися з 1991 року, з часів першої війни в Перській затоці, за винятком одного інциденту 2002 року в Афганістані, пов’язаного з одиночним боєприпасом, заявив Державний департамент у 2022 році.
Адміністрація Байдена вже взяла на себе зобов’язання підтримувати зусилля з розмінування в Україні після завершення війни. Один з американських чиновників заявив, що адміністрація поширить це зобов’язання на допомогу в розмінуванні мін, поставлених США.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Маркіян Рой