Французьке видання Le Figaro спершу написало про те, що Франція та Британія дозволили Україні використовувати свої далекобійні ракети SCALP/Storm Shadow для ударів по території Росії, та згодом у публікації замінило текст. Про це пише Українська правда.
Так, видання змінило фразу «французи і британці дозволили Україні завдати удару вглиб російської території, використовуючи свої ракети SCALP/Storm Shadow». Станом на ранок 18 листопада ця фраза тепер звучить так: «У канцеляріях вже вирували дебати щодо дозволу на використання західних ракет проти російської території. Еммануель Макрон висловився за це під час державного візиту до Німеччини у травні 2024 року».
Французьке ЗМІ не наводить інших подробиць, а також не вказує джерел інформації.
Загалом матеріал присвячено дозволу президента США Джо Байдена українським військам завдавати ударів углиб території РФ за допомогою американських ракет ATACMS.
Крім того, станом на ранок 18 листопада фрази «це рішення означає серйозну зміну в проведенні операцій українських сил, які, як кажуть, мають більше американських ракет, ніж франко-британських» також немає у тексті.
Довідка.
Storm Shadow/SCALP – франко-британська авіаційна ракета класу «повітря-земля» дальньої дії. Вона призначена для ураження стаціонарних цілей (включно з, наприклад, бункерами), які добре захищені системами ППО. Може використовуватися в будь-який час доби та за будь-яких метеоумов. Бойова частина ракети важить 450 кг. Storm Shadow можуть встановлюватись на українські реактивні літаки радянського виробництва. Такі ракети залежно від модифікації можуть мати дальність від 270 до 560 км.
Як повідомляв Львівський портал, чинний президент США Джо Байден вперше дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії.
Цими ракетами, ймовірно, українці будуть бити по російських військах та військах КНДР для захисту українських сил у Курській області.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталія Жолинська