Нардеп Павло Сушко про вибіркові перевірки дитячих будинків й інтернатів в Україні та відсутність комплексного підходу до проблеми:
«В Україні є понад 700 закладів інтернатного типу, де проживають діти. З них більше 40 – приватні. Їх усіх має перевіряти Уповноважений ВРУ з прав людини або його представники.
І якийсь заклади дійсно перевіряють, встановлюють порушення. Однак зараз чорний піар роблять здебільшого або переважно на закладах спеціальної освіти.
При цьому без жодного аналізу причин того, чому заклади освіти стали масово використовувати як звичайні дитячі притулки для проживання та утримання дітей. Просто негатив щодо роботи конкретного закладу з узагальнюючою оцінкою для всіх. І це все вже було.
Пане Дмитре Лубінець, Верховна Рада України обрала вас, щоб ви були на захисті прав всіх дітей. В усіх закладах, зокрема, приватних. Були обʼєктивним та незалежним. Тож висвітлюйте, будь ласка, обʼєктивну інформацію щодо всіх проблем.
Чи все добре в дитячих будинках-інтернатах, приватних дитячих будинках, притулках-лікарнях та інших закладах, де фактично живуть роками діти?
Чому ваші представники не бачили кричущих порушень прав дітей при попередніх перевірках? І в чиїх інтересах вони діють зараз, вимагаючи від голів ОВА ліквідувати освітній заклад всупереч чинному законодавству, та передати його з дитячої сфери в іншу – під потреби дорослих?
Як взагалі можна вимагати дотримання одних прав дітей, порушуючи інші їхні права?
І чи не впливає на обʼєктивність та незалежність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, якщо діяльність його Офісу, моніторингові візити, ймовірно, фінансуються коштом недержавних організацій?
Готую запит на пана Лубінця щодо того, скільки було моніторингових візитів по регіонах, коштом яких видатків, в тому числі й на транспортні витрати, добові та проживання. Якою була чисельність кожної моніторингової групи і яка була результативність цього процесу».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.