ОСТАННІ НОВИНИ

Польща стала лідером у підтримці України у співвідношенні до ВВП

Андрій Котенський

|

Республіка Польща посіла перше місце серед усіх країн, що надають допомогу Україні у співвідношенні до валового внутрішнього продукту (ВВП). Як повідомляють офіційні джерела, польська допомога стала однією з перших, що надійшла на український фронт у значних обсягах. Про це йдеться на сайті Офісу президента Польщі, повідомляє Суспільне.

Президент Польщі Анджей Дуда підкреслив, що в найкритичніші періоди війни, коли допомога для України була вкрай необхідною, саме Польща реагувала швидко та ефективно.

Польща надала допомогу на загальну суму, еквівалентну 4,91% ВВП країни, з яких 0,71% ВВП спрямовано на військову підтримку, а 4,2% ВВП – на допомогу біженцям. Загальна вартість переданого озброєння склала 3,23 мільярда євро (понад 14 мільярдів злотих).

Серед важкого озброєння, яке передала Польща, були близько 1 000 одиниць техніки, включаючи танки та бронетранспортери. З майже 800 танків, отриманих Україною, понад 350 було передано саме Польщею, що більше, ніж загальна кількість танків від США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Норвегії та Іспанії разом узятих.

Перша партія танків Т-72 була доставлена на український фронт ще в першій половині 2022 року.

У січні 2023 року Польща оголосила про новий крок: передання Україні сучасних танків Leopard 2A4.

На Україну також було передано десятки польських дронів для ближньої розвідки, сотні дронів-камікадзе, а також зенітно-ракетні комплекси. Крім того, Польща надала понад 100 мільйонів одиниць боєприпасів різних типів і калібрів.

У відповідь на гостру нестачу боєприпасів на лінії фронту в наступні місяці війни Президент Польщі приєднався до чеської «ініціативи боєприпасів», зобов’язавшись підтримати її сумою 100 мільйонів євро.

Польща також запропонувала підтримку в навчанні та логістиці, пов’язаній з передачею літаків F-16. У польських сервісних і оборонних підприємствах обслуговуються, зокрема, танки Leopard, Т-72, PT-91 та гаубиці Krab, які Україна використовує на фронті.

В Україну було передано 20 000 комплектів Starlink для забезпечення інтернет-зв’язку. українських військ.

Польща організувала або співорганізувала понад 500 навчань для українських збройних сил. На сьогодні навчання пройшли близько 25 тисяч українських військових, з яких 14,5 тисячі – в рамках місії ЄС EUMAM.

На основі міжурядової угоди Польща також запропонувала підготувати українських добровольців на польських полігонах, але ці тренування поки не почалися з причин, що залежать від української сторони.

Також у січні 2025 року в Бидгощі відкриється Центр аналізу, навчання та освіти НАТО-Україна (JATEC). Це буде перша офіційна установа НАТО-Україна, яка займатиметься обміном досвідом з поля бою.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *