ОСТАННІ НОВИНИ

З окупації повернули ще 8 українських дітей

Ольга Денисяка

|

З окупованої частини Херсонської та Донецької областей вдалося повернути ще вісім українських дітей з родинами. Про це повідомив 10 липня очільник громадської організації Save Ukraine Микола Кулеба.

Серед них — діти від 7 до 17 років з окупованої частини Херсонської та Донецької областей. Усього команді вдалося врятувати з росії та тимчасово окупованих територій 405 дітей.

«Для Сергія, одного з повернутих підлітків, це вже була друга спроба виїхати з окупації. На кордоні його зупинила російська поліція, затримала і погрожувала відправити у тюрму. На допиті звинувачували хлопця в тому, що він говорить їм неправду й обіцяли привезти екстрасенса, щоб той його загіпнозував і все розповів», – повідомляє Микола Кулеба

Знущання й обшуки вдома довелося пережити також і Олені, матері двох дітей. Її одна донька має серйозну вроджену хворобу. Жінка з жахом розповіла про те, як росіяни били її до втрати свідомості, а потім наказали нікому не говорити, що в неї щось болить.

Ще один врятований підліток Тарас розповів, що для звʼязку в окупованому рідному місті придбав російську сімку. І щойно юнак активував номер, на нього одразу ж прийшло повідомлення, що можна приходити й влаштовуватися на російську службу за контрактом. І дарма, що власник сім-картки — неповнолітній.

А врятована 14-річна Мирослава розповіла, як російський військовослужбовець на кордоні погрожував пістолетом, щоб вона йшла на допит. Дівчина сьогодні щаслива, що нарешті у безпеці: “Я дуже зраділа, коли пройшли кордон, і ми кінець кінцем в Україні. Зараз почуваю себе дуже добре. Там залякують, бʼють, а тут вільна країна”.

Зараз вже діти й дорослі в безпеці, попереду в них — тривалий процес відновлення та відбудови їхнього життя в нових умовах.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *