ОСТАННІ НОВИНИ

У США помер винахідник, пластун та меценат зі Львівщини Любомир Романків

Маркіян Рой

|

28 червня, у США помер український винахідник, пластун, науковець компанії IBM у галузі комп’ютерних технологій Любомир Романків. Про це повідомив пластун Юрій Юзич.

«У США помер український винахідник Начальний Пластун Любомир Романків. Третій український Chief scout, який у 90-ті роки залучив та інвестував щонайменше 500 000 доларів в розвиток Пласт – український скаутинг. Професіоналізувавши центральний офіс Пласту в Україні. Саме його зусиллями в значній мірі український скаутинг став наймасовішим молодіжним рухом  в Україні», – йдеться в повідомленні.

Довідково

Любомир Романків родом із міста Жовква на Львівщині. З 12 років став членом таємного Пласту, який під нацистською окупацією діяв під легальною назвою «Виховні спільноти української молоді» (ВСУМ).

У 1946 році вступив до Пласту в баварському місті Берхтесгаден. Був вихованцем гуртка «Вовки» у курені імені Святослава Завойовника. Більше 10 років загалом присвятив виховній праці у Пласті, працюючи із дітьми. Після переїзду до США у 1958-1961 роках був ще юнацьким виховником у Бостоні.

У 1957 році здобув ступінь бакалавра в Університеті Альберти. Згодом закінчив магістратуру. Після цього в 1962 році здобув ступінь доктора філософії в галузі металургії та матеріалознавства в Массачусетському технологічному інституті. Став автором понад 150 статей, відредагував 10 томів матеріалів різних технічних симпозіумів.

У 1993 році за значні досягнення отримав медаль Перкіна – найвищу відзнаку Товариства хімічної промисловісті США. У 1994 році Електрохімічне товариство США нагородило Любомира Романківа медаллю Вітторіо де Нора. Цього ж року отримав відзнаку пам’яті Морріса Н. Лібмана від IEEE. У 2000 та 2001 роках був винахідником року.

Науковець отримав 13 нагород за видатні винаходи та внесок у науку від IBM і 25 нагород за винаходи та досягнення. У березні 2012 року Любомира Романківа ввели до Зали національної слави США. Він є одним з десяти винахідників (разом зі Стівом Джобсом), удостоєних такої честі.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *