ОСТАННІ НОВИНИ

В Іспанії українок, яким обіцяли роботу, утримували в сексуальному рабстві

Ольга Денисяка

|

В Іспанії викрили злочинну групу, яка займалася торгівлею людьми. Підозрювані обіцяли потерпілим – переважно українкам – роботу, а насправді піддавали жінок сексуальній експлуатації. Про це повідомила пресслужба Європолу.

Злочинна група, яка діяла з 2020 року, вербувала своїх жертв в Інтернеті, переважно через платформи соціальних мереж, представляючи себе менеджерами кадрового агентства. Постраждалих заманювали пропозиціями роботи хостессами та адміністраторами. Торговці людьми потім експлуатували жінок, переважно українок, а також громадянок Білорусі, у клубі проституції в Ель-Ехідо (Альмерія), Іспанія.

Жертв привозили до Іспанії з туристичними візами, обіцяючи законну роботу в індустрії розваг і туризму. Опинившись в Іспанії, вони отримали вказівку подавати документи на тимчасовий захист у зв’язку з війною в Україні. Після цього процесу жертви отримали дозвіл на проживання в Іспанії. Молодим жінкам пообіцяли отримання дозволу на роботу, що супроводжується цим захистом.

«Однак їх ошукали і жертви не отримували жодного трудового договору, а потім їх експлуатували через діяльність в проституції. Злочинна група отримала величезні незаконні доходи шляхом експлуатації великої кількості жінок. Постраждалих розмістили у трьох будинках, наданих однією особою, яка керувала нічним клубом. Ізолюючи жертв від решти суспільства, торговці людьми намагалися мінімізувати ризик виявлення поліцією або втечі жінок, дозволяючи їм стримувати, контролювати та повністю експлуатувати жертв», – йдеться в повідомленні.

Поліція Іспанії за сприяння Європолу викрила схему й затримала 5 людей, включно з ймовірним лідером групи. Серед затриманих — громадянин Іспанії, двоє росіян та двоє громадян України. Слідчі вже встановили щонайменше 14 жінок, які постраждали від сексуальної експлуатації. Розслідування триває.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *