ОСТАННІ НОВИНИ

США дозволяють Україні бити по прикордонню РФ «будь-де» в разі загрози атак, – ЗМІ

Маркіян Рой

|

США заявили Україні, що вона може використовувати американську зброю для ураження «будь-де» у прикордонні російських сил, які атакують зі свого боку кордону, а не лише на Харківщині. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Politico.

Видання зазначає, що ця ледь помітна зміна в меседжах офіційних американських осіб сталася всього через кілька тижнів після того, як США дали Києву «зелене світло» щодо завдання ударів всередині Росії у відповідь на транскордонний напад на місто Харків. Тоді американські посадовці наголошували, що ця політика обмежується суто Харківською областю.

З того часу українські війська щонайменше один раз використовували американську зброю для завдання удару по території Росії, знищивши цілі в місті Бєлгород, і зуміли стримати російський наступ. Але українські та інші європейські офіційні особи тиснули на США, щоб ті ще більше послабили свої обмеження, дозволивши Україні завдавати ударів по будь-якій точці Росії.

Салліван заявив у вівторок в інтерв’ю PBS, що угода з Україною про удари американською зброєю по Росії поширюється на «будь-яке місце, де російські війська перетинають кордон з російської сторони на українську сторону, щоб спробувати захопити більше української території».

Останніми днями Росія заявила, що може незабаром наступати на північно-східне місто Суми, яке також знаходиться поблизу російського кордону. Якщо це станеться, політика дозволу ударів наданою зброєю буде застосована і там, сказав Салліван.

«Справа не в географії. Справа у здоровому глузді. Якщо Росія нападає або збирається напасти зі своєї території на Україну, є сенс лише в тому, щоб дозволити Україні дати відсіч силам, які б’ють по ній з іншого боку кордону», – повідомив Салліван.

Два американські чиновники на правах анонімності стверджують, що дозвіл Україні завдавати ударів по території Росії у відповідь на вогонь з будь-якої точки кордону не є зміною в політиці з моменту ухвалення харківського рішення. Спочатку цей крок розглядався лише в контексті наступу на Харківщину, але це не виключає можливості завдання ударів у відповідь на інші транскордонні напади.

Втім, мова Саллівана помітно відрізняється від того, що американські чиновники говорили в травні, коли нова політика була детально розроблена.

Тоді високопоставлений американський чиновник сказав: «Нещодавно президент доручив своїй команді забезпечити, щоб Україна могла використовувати американську зброю у відповідь на удари по Харкову, щоб Україна могла бити у відповідь по російських силах, які завдають або готуються завдати удару».

Політика недопущення дальніх ударів всередині Росії «не змінилася», підкреслив чиновник.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *