ОСТАННІ НОВИНИ

Від початку року на Львівщині виявили вже 6 хворих на ботулізм

Ольга Денисяка

|

За перші шість місяців 2024 року шестеро мешканців Львівщини захворіли на ботулізм. Про це повідомила головна державна санітарна лікарка Львівської області Наталія Іванченко.

Зараз на лікуванні в одній з лікарень Львівщини перебуває один хворий з підозрою на ботулізм. Причина – вживання домашньої консерви з м’яса.

Як пояснила Наталія Іванченко, збудник ботулізму має одну із форм, яка вкрита товстою капсулою (спора). Якщо вона потрапила на м’ясо, рибу, гриби чи овочі, то вбити її може лише автоклав. Саме автоклави є на виробництвах і тому краще вживати консерви промислового виробництва.

«Домашні автоклави – рідкість. Бабусині рецепти консервування чудові але… комусь може не пощастити. Коли ми відкриваємо баночку, то збудник змінивши форму існування виділяє сильний токсин. По силі значно сильніший від ціаністого калію. Жартую? Ні! Цей токсин розташований мозаїкою. Тобто, 10 чоловік їдять консерву, а захворіє 1-2. Чим хвороба небезпечна? Можна померти, якщо несвоєчасно ввести сироватку проти ботулізму у лікарні» – повідомила лікар.

Нагадаємо, ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків. Водночас у більшості випадків цієї хвороби можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м’яса, риби, рідше  овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином.

Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими – ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в’ялені або копчені  продукти домашнього приготування, проте фіксують і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється при недотриманні відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Симптоми ботулізму:

  • порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети,
  • сильно виражена сухість у роті,
  • важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає)
  • підвищена стомлюваність, м’язова слабкість,
  • запаморочення,
  • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишечника (здуття живота, закреп),
  • ураження м’язів шиї та кінцівок.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *