ОСТАННІ НОВИНИ

ЄС продовжив ще на рік «транспортний безвіз» з Україною

Ольга Денисяка

|

Україна та Євросоюз продовжили дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень ще на рік. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

20 червня у Брюсселі заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач та Комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян підписали продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС. Йдеться про «транспортний безвіз», що дасть можливість виконувати двосторонні та транзитні вантажні перевезення без необхідності отримання дозволів.

Крім пролонгування Угоди, оновлений документ передбачає низку зобов’язань як для українських, так і європейських перевізників. Зокрема, всі водії повинні будуть мати документи, що підтверджують наявність ліцензії на перевезення. Окрім цього, всі вантажівки, що виконують перевезення відповідно до умов Угоди повинні бути спеціально промаркові.

Також одним із нововведень є наявність підтверджувальних документів для вантажівок, що виїжджають з України порожніми за товартом в країни ЄС.

Також, йдеться про створення спеціальної робочої групи для аналізу впливу «безвізу» на ринок. Вона включатиме представників України та ЄС.

Нагадаємо, у червні 2022 року Україна підписала з ЄС угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом, відому також як «транспортний безвіз».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *