ОСТАННІ НОВИНИ

Путін готує наступників режиму з-поміж своїх родичів і дітей чиновників, – ISW

Олег Дерев'янко

|

Інститут вивчення війни (ISW) допускає, що російський правитель володимир путін намагається підготувати можливих наступників свого режиму з-поміж своїх дітей і родичів, а також дітей інших високопосадовців. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на ISW.

В огляді наголошують, що Путін звільнив чотирьох заступників міністра оборони і замінив їх «близькою родичкою», сином колишнього прем’єр-міністра росії та економістом.

17 червня путін звільнив заступників міністра оборони Миколу Панкова, Руслана Цалікова, Тетяну Шевцову і генерала армії Павла Попова, замінивши їх на заступників міністра оборони Анну Цівільову і Павла Фрадкова та першого заступника міністра оборони Леоніда Горніна.

Цівільова – двоюрідна племінниця путіна, дружина нещодавно призначеного міністра енергетики Сергія Цівільова та голова ініційованого Кремлем фонду «Захисники Вітчизни». Вона також раніше входила до складу Ради з питань опіки та піклування у соціальній сфері при уряді росії у 2019 році.

Фрадков – син колишнього прем’єр-міністра росії та найдовшого директора Служби зовнішньої розвідки росії (сзр) Михайла Фрадкова. Павло Фрадков обіймав посаду першого заступника керівника Адміністрації президента з 2021 року, заступника керівника Федерального агентства з управління державним майном (росимущество) з 2012 по 2015 рік, а також в Департаменті загальноєвропейського співробітництва Міністерства закордонних справ росії з 2005 по 2012 рік. Брат Фрадкова, Петро Фрадков, є головою російського державного «Промсвязьбанку» і 9 квітня зустрічався з пов’язаною з Кремлем губернаторкою проросійського молдовського автономного регіону Гагаузія Євгенією Гуцул, можливо, в рамках зусиль Кремля з дестабілізації Молдови.

Горнін обіймав посаду першого заступника міністра фінансів з травня 2018 року, заступника міністра фінансів з 2012 по 2018 рік, а також міністра фінансів і податкової політики Новосибірської області з 2010 по 2011 рік.

За оцінками ISW, призначення Цівільової, Фрадкова і Горніна «підтримують нещодавні зусилля путіна, спрямовані на те, щоб представити своїх родичів і дітей інших високопосадовців російській громадськості, а також призначити економічних радників в Міноборони для поліпшення економіки в умовах воєнного часу».

Інститут вивчення війни нагадує, що Цівільова і Фрадков брали участь у Петербурзькому міжнародному економічному форумі разом з дочками путіна та дітьми інших високопосадовців 6 і 7 червня. За оцінкою ISW від 7 червня, путін намагався представити своїх дітей і дітей чиновників зі свого найближчого оточення громадськості, ймовірно, щоб створити умови для того, щоб вони з часом зайняли високі й впливові посади в російському уряді.

Путін також все частіше призначає економістів на керівні посади в Міністерстві оборони росії та, зокрема, 12 травня замінив міністра оборони Сергія Шойгу на колишнього першого віцепрем’єра Андрія Білоусова, який є економістом за фахом. Також 20 травня путін замінив колишнього заступника міністра оборони Юрія Садовенка на колишнього заступника міністра економіки і аудитора Рахункової палати Ради Федерації Олега Савельєва.

«Ці призначення свідчать про те, що Путін надає перевагу призначенню чиновників, яких він вважає лояльними до режиму, та економістів для покращення оборонно-промислової бази Росії. Путін також може намагатися підготувати можливих наступників свого режиму з-поміж своїх дітей і родичів, а також дітей інших високопосадовців», – йдеться у повідомленні.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *