ОСТАННІ НОВИНИ

Путіна не цікавлять добросовісні переговори про мир в Україні, – ISW

Олег Дерев'янко

|

На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), правитель Росії Володимир Путін не зацікавлений і навряд чи буде зацікавлений у найближчому майбутньому в добросовісних переговорах про мир в Україні. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на ISW.

Переважна більшість країн та міжнародних організацій, які взяли участь в ініційованому Україною Глобальному саміті миру у Швейцарії 15-16 червня, підписали спільне комюніке, в якому підтвердили підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

У комюніке підтвердили підтримку України в експлуатації та контролі над окупованою Росією Запорізькою АЕС. Це робиться для забезпечення безпеки ядерної енергії та установок, а також для «вільного, повного та безпечного» комерційного судноплавства в Чорному морі, що необхідно для глобальної продовольчої безпеки. Також було домовлено про обмін всіх військовополонених, повернення всіх «депортованих і незаконно переміщених українських дітей» та інших незаконно затриманих українських цивільних осіб.

Близько 80 країн і міжнародних організацій підписали комюніке, хоча Саудівська Аравія, Індія, Південна Африка, Вірменія, Бахрейн, ОАЕ і Бразилія (яка була присутня на саміті як «спостерігач») були серед країн, які не підтримали комюніке.

В Офісі президента України підкреслили, що метою саміту було сприяння «справедливому миру … на основі Статуту ООН та міжнародного права», підкресливши зусилля України заручитися підтримкою міжнародної спільноти у припиненні війни на умовах, які не порушують міжнародне право, не ставлячи під загрозу територіальну цілісність чи суверенітет України.

16 червня на саміті прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що «Росія не повинна зараз сидіти за столом переговорів», і що мир в Україні настане лише тоді, «коли Росія погодиться з міжнародними принципами та статутом ООН».

При цьому аналітики зазначають, що ISW продовжує вважати, що правитель Путін не зацікавлений у добросовісних переговорах і лише імітує зацікавленість у переговорах в окремих випадках у рамках більш широких інформаційних зусиль, спрямованих на те, щоб підбурити Захід піти на поступки, які б порушили суверенітет України.

Путін навряд чи буде зацікавлений у добросовісних переговорах в осяжному майбутньому, враховуючи, що нещодавно він виклав теорію російської перемоги в Україні, яка ґрунтується на припущенні, що російські війська здатні до невизначеного в часі повзучого просування на полі бою, щоб витримати західну підтримку України.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *