ОСТАННІ НОВИНИ

Яніна Соколова: «У цьому сюрі ми маємо помінятися, створити нових себе»

|

Журналістка й телеведуча Яніна Соколова про парадоксальну реальність, яку переживає Україна під час великої війни, та важливість зміни самих українців:

«Минулого життя вже ніколи не буде. Я не знаю, як це прийняти, але треба прийняти і покласти на полицю як урну з прахом того, що ніколи не повернеш, залишивши фрагменти хорошого з тої урни у голові і серці. Як ментально, так і ідеологічно.

Нам треба будувати нову реальність. Використати цей час як шанс поховати в собі країну, яка нас знищує. У всіх проявах, ментальних і ностальгійно ідейних. Все абсолютно, що повʼязано з нею, поховати. Не чекати, що держава це буде робити. Зробити це самим кожному в своїй родині.

Я дивлюся, як мій молодший син читає українські книги при увімкнених на батарейках світильниках, бо немає світла через російські обстріли нашої енергетики. У цей день, коли Мирон читає, в українському місті Харків, де друкувалися книги з його полиці і книга його мами, я сконцентровано прокручую в голові ніч, яка настане за кілька годин, в якій ми маємо вижити, якщо росіяни будуть бомбити слідом за харківською друкарнею і наше місто.

Паралельно з цим на вулиці грає музика, де молоді люди років 30 співають якийсь російський реп і обговорюють бій Усика.

Охоронець в супермаркеті дивиться російський серіал на планшеті. А депутати від ОПЗЖ і досі сидять в залі, ба більше вони очолюють тимчасову слідчу комісію у Верховній Раді щодо закупівлі безпілотників та будівництва фортифікацій.

У Львові – форум російської опозиції. Подоляк па-рускі представляє поважних гостей Каспарова та Фейгіна.

В телефоні третім фоном приходять сповіщення – повідомлення від мого 19-річного друга –воїна з ампутованими кінцівками.

Який сенс у цьому всьому, – спитала мене сьогодні зранку лікарка, – якщо нічого не міняється? Сенс у тому, що в усьому цьому сюрі ми маємо помінятися самі. Створити нових себе. І припинити толерувати те, в чому Ви не бачите майбутнє вашої дитини, а значить і вашої країни.

Почитайте цими вихідними книгу перед сном дитині або самі купіть її у видавництва Vivat у памʼять про тих, хто друкував українські книги в той час, коли ворог бомбив їхнє місто, аби знищити їхнє майбутнє».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *