ОСТАННІ НОВИНИ

Угорщина хоче особливого формату членства у НАТО через Україну, – Орбан

Олег Дерев'янко

|

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна працює над «переосмисленням» статусу членства в НАТО, щоб дозволити їй потенційно уникнути участі у майбутніх операціях за межами Альянсу і посиленої підтримки України з боку НАТО. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Bloomberg.

За словами угорського прем’єра, угорські військові посадовці і юристи вже працюють над тим, щоб розробити нову концепцію, яка б відрізняла Угорщину від інших членів НАТО.

«Наші юристи і офіцери наполегливо працюють над тим, як Угорщина може зберегти своє членство в НАТО таким чином, щоб їй не довелося брати участь в діях НАТО за межами території Альянсу», – сказав Орбан.

Угорські війська нині роблять внесок у дві місії Альянсу за межами території НАТО – в Іраку і в Косові. Члени НАТО також мають можливість відмовитися від участі у будь-яких військових місіях, хоча якомога ширша участь завжди заохочується.

Заява Орбана з’явилася в той час, коли Альянс розробляє пакет підтримки для України, який буде представлений на саміті лідерів країн-членів у Вашингтоні в липні. Очікують, що ці заходи включатимуть посилення ролі НАТО на оперативному рівні в координації постачання озброєнь і тренувань для українських сил.

В інтерв’ю Орбан заявив, що Угорщина віддана місії НАТО захищати членів Альянсу, якщо хтось із них зазнає нападу. Але він сказав, що Угорщина стурбована тим, що фінансування і постачання зброї Україні, яка не є членом НАТО, з часом поступиться місцем більшому військовому втручанню, можливо, навіть відправці військ.

Очільник уряду Угорщини сказав, що його країна принципово не згодна з оцінкою деяких членів НАТО, що Росія вторгнеться на східний фланг Альянсу після України, оскільки нинішню війну, за його словами, слід розглядати як війну між «двома слов’янськими країнами».

За словами Орбана, цю думку не поділяють в НАТО, який створив робочі групи для вивчення потенційно розширеної ролі військового альянсу у російсько-українській війні.

Угорщина, як член НАТО, бере участь у цих дискусіях, сказав Орбан, але фактично як «не учасник», який виступає проти надання Україні грошей і зброї. Надання Угорщині формальної відмови від її внеску означатиме нову концепцію членства в НАТО, сказав глава уряду Угорщини.

«Зараз склалася ситуація, коли ми нібито і там, і не там. Я не знаю, як довго це може тривати», – додав він.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року Угорщина заблокувала виділення Україні 50 млрд євро допомоги протягом наступних чотирьох років.

Згодом в Угорщині заявили, що можуть зняти своє вето за умови, що фінансування для України будуть переглядати щороку.

Західні ЗМІ писали, що 22 січня Угорщина виступила проти пропозиції ЄС щодо створення нового фонду, який має забезпечити більш надійний спосіб доставлення критично важливої військової допомоги Україні.

Відтак лідери ЄС готові були зайняти жорстку позицію, якщо прем’єр-міністр Віктор Орбан продовжить блокувати пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро на саміті 1 лютого. Перед цим Європарламент уже закликав позбавити Угорщину права голосу в ЄС, зважаючи на поведінку Орбана.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *