ОСТАННІ НОВИНИ

Суддею Конституційного Суду призначили проректора Львівського університету

Наталя Дуляба

|

23 травня Верховна Рада призначила суддею Конституційного Суду України професора кафедри конституційного права та проректора Львівського університету Сергій Різника. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Загалом на посаду судді Конституційного суду претендували троє осіб: Сергій Різник, Юрій Барабаш та Олександра Водяннікова. Різник переміг у рейтинговому голосуванні – за нього свої голоси віддали 276 парламентарів.

У Центрі протидії корупції схвально оцінили таке призначення. Там зауважують, що Сергій Різник є першим суддею, якого обрали за новою процедурою за участю Дорадчої групи експертів із міжнародниками у складі.

«До Різника не було суттєвих зауважень. А питання, які були у членів Дорадчої групи експертів, він зняв своїми поясненнями під час співбесіди… Призначення Різника – хороша новина. Саме такий прозорий конкурс, до адвокації якого зокрема долучалися і Центр протидії корупції з партнерами з Автомайдан та Фундація DEJURE, дозволив, аби до КСУ цього разу не потрапив хтось на кшталт Тупицького», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що 43-річний Сергій Різник є професором кафедри конституційного права юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка, із 2021 року – проректором із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці.

Із квітня 2019 року Сергій Різник також є заступником голови Науково-консультативної ради Конституційного Суду України. У березні 2021 року в Інституті держави і права імені В. Корецького НАН України захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю – конституційне право; муніципальне право.

«Конституцію потрібно сприйняти серцем і розумом, сприйняти, виконувати і захищати як фундаментальний акт первинної влади та консолідації українського народу. Це саме те, що робить сьогодні, виконуючи свій конституційний обов’язок, нинішнє покоління українських воїнів, які захищають не лише нашу землю, але й наші національні цінності та цінності усього вільного світу, відображені в основному законі. Адже наше завдання не тільки перемогти у війні, а перемогти, зберігши при цьому демократичний лад, повагу до людини, її гідності, прав і свобод. І це спільне завдання нас усіх, якого буде дуже складно досягти без дієвого, справедливого й авторитетного Конституційного Суду», – цитує виступ Сергія Різника в парламенті часопис «Каменяр».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ЛНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *