ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові засудили ще двох колаборантів

Ольга Денисяка

|

До 11 та 5 років за ґратами засудили двох колаборантів, які співпрацювали з окупаційною адміністрацією. Про це повідомили у відділі інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.

Прокурори в суді довели, що у Бердянську обвинувачений добровільно зайняв посаду директора в незаконному органі влади рф. Мова йде про «Комунальне підприємство «Бердянськводоканал» воєнно-цивільної адміністації міста Бердянск»

«Перебуваючи на псевдопосаді, чоловік налагодив активну взаємодію з окремими представниками медіа. Протягом 2022-2023 років фігурант давав інтерв’ю, де висвітлював діяльність окупаційної адміністрації, які в подальшому розповсюджувались на багатотисячних проросійських Telegram-каналах», – йдеться в повідомлені.

Зокрема, у своїх ефірах він висловлював вдячність окупаційному керівництву адміністрації та зазначав, що рф надає значну допомогу для функціонування підприємства, чого не було при «колишній владі.

«Окрім цього, в грудні 2022 року у тимчасово окупованому Мелітополі інший  обвинувачений, з метою провадження господарської діяльності у сфері надання телекомунікаційних послуг, задля взаємодії з державою-агресором, зареєстрував у незаконних органах влади підприємство, зайнявши там посаду генерального директора. В подальшому чоловік укладав з окупаційною адміністрацією ряд контрактів щодо надання телекомунікаційних послуг, за що отримував зарплату в рублях», – повідомляють у прокуратурі.

Таким чином, просуваючи російські наративи, обидва вказаних обвинувачених проводили інформаційну діяльність, спрямовану на дискредитацію української держави.

Двох громадян України засуджено за колабораційну діяльність (ч. 4, 6 ст. 111-1 КК України). Їм призначили покарання у виді 11 та 5 років позбавлення волі. Також застосовано додаткові санкції –  позбавлено права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з адміністративно-господарськими функціями терміном на 15 років та позбавлено права займатися господарською діяльністю у сфері надання телекомунікаційних послуг терміном на 15 років відповідно. Окрім цього, судом призначено конфіскацію майна кожного.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова  підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *