ОСТАННІ НОВИНИ

Нардепи блокували трибуну і зірвали засідання Ради. Що вимагали

Андрій Котенський

|

Депутати фракції «Європейська Солідарність» заблокували трибуну Верховної Ради з вимогою винесення на голосування законопроєкту про заборону московської церкви в Україні (так званої УПЦ), створення тимчасової слідчої комісії з питань фортифікацій і забезпечення ЗСУ дронами.

Як стало відомо, фракція наполягала на внесені цих питань в порядок денний на погоджувальній раді голів фракцій та комітетів. Однак ці пропозицій не були підтримані. Під час пленарного засідання «Європейсьа Солідарність» звернулася з вимогою оголосити перерву у засіданні, щоб внести ці проекти на розгляд. Голова парламенту Стефанчук перерву в засіданні оголосив, однак нараду голів фрацій з цього питання не скликав.

«Ми взяли перерву на вимогу двох фракцій. Ми ставимо наступні питання – пів року тому в першому читанні було проголосовано законопроект про заборону московських попів. Цю позицію відстоювали депутати різних фракцій, і ми не розуміємо, чому це питання не виноситься в другому читанні в порядок денний. ТСК – це інструмент опозиції і ситуація з фортифікаціями та дронами важка. Тому ми вважаємо, що тут треба об’єднатися і застосувати парламентський контроль, щоб розібратися хто в уряді відповідає за фортифікації, як відбуваються закупівлі дронів і як вони поставляються в підрозділи», – заявила співголова фракції Ірина Геращенко.

Також депутати розмістили плакати біля президії з написами: «Московська церква вбиває», «Фортифікації – це захист», «Фортифікації – це захист Харкова, Сум, Запоріжжя і кожного воїна».

Як повідомив нардеп Сергій Железняк, через блокування трибуни Парламенту засідання Ради було достроково завершено.

Невдовзі по тому нардеп Ростислав Павленко повідомив, що блокування трибуни таки принесло бажаний результат.

«За підсумками погоджувальної ради, яку таки скликав голова ВР:

  1. Завтра має бути проголосоване створення ТСК щодо контролю за побудовою фортифікації і дронів. «Слуги» обіцяють зняти блок.
  2. Збираються підписи за розгляд закону про заборону московської церкви. Бо «слуги» бояться, що в них нема голосів. Як тільки буде доведено інше – закон буде розглянуто і ухвалено.

Тепер слідкуємо, щоб «слуги» виконали домовленості», – повідомив він.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова  підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *