ОСТАННІ НОВИНИ

Байден підписав закон про заборону імпорту російського урану

Ольга Денисяка

|

Президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту російського урану, раніше ухвалений Конгресом США. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Документ набере чинності через 90 днів після його підписання. До січня 2028 року Міністерство енергетики США зможе видавати дозволи на імпорт неопроміненого низькозбагаченого урану, виробленого в Росії або російським підприємством у разі, якщо інші джерела постачання відсутні. Обмеження діятиме до 2040 року.

Радник із національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що це «історичний закон, який зміцнить енергетичну та економічну безпеку США та усуне залежність від Росії в галузі цивільної атомної енергетики».

На думку адміністрації Байдена, «новий закон відновлює лідерство Америки в ядерному секторі» та «допоможе гарантувати безпеку енергетичного сектора США для майбутніх поколінь».

У Білому домі також сподіваються, що завдяки безпрецедентному федеральному фінансуванню у розмірі майже трьох мільярдів доларів, нещодавно виділених Конгресом США, в країні будуть запущені нові потужності зі збагачення урану.

Крім того, США домовилися з Канадою, Францією, Японією та Великою Британією в грудні минулого року спільно інвестувати понад чотири мільярди доларів у розширення збагачувальних та конверсійних потужностей у своїх країнах.

Американські компанії платили Росії приблизно один мільярд доларів на рік за збагачений уран – основне паливо для атомних реакторів. «Росатом» постачав близько 20% збагаченого урану, які використовуються на 93 атомних реакторах у США.

Ці постачання тривали навіть після того, як у 2023 році зʼявилися документальні підтвердження, що «Росатом» працював над постачанням російському збройовому бізнесу компонентів, технологій та сировини для ракетного палива, яке використовується для війни в Україні.

Продаж урану Сполученим Штатам приніс Росії торік 1,2 мільярда доларів, на 43% більше, ніж роком раніше. За останній рік світові ціни на уран зросли на 70%. Росія є основним експортером урану США.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *