ОСТАННІ НОВИНИ

Дублянам – 584 роки. Програма святкування

Андрій Котенський

|

Місту Дубляни – 584 роки з дня першої історичної згадки. З цієї нагоди громада готується до великого волонтерського заходу – із футбольним матчем, благодійним ярмарком та аукціоном. Подія відбудеться у неділю, 12 травня.

Всі зібрані під час заходу кошти будуть скеровані на потреби ремонтно-відновлювального батальйону 65 ОМБР, в якому служать троє бійців, родом із Дублян.

Програма заходу:

15:00 – урочиста академія (Літній театр, вул. Студентська, 5);

15:45 – волонтерський аукціон та концертна програма за участю творчих колективів Дублян та запрошених колективів (Літній театр, вул. Студентська, 5);

17:00 – футбольний матч ФК «Дубляни» – ФК «Сокіл» (Борщовичі) (стадіон Дублянського опорного ліцею ім. Героя України Анатолія Жаловаги, вул.Шевченка, 21).

Довідка. Перша писемна згадка про Дубляни датована 1440 роком.

Назва населеного пункту походить від слов’янського племені – дубляни, котрі проживали в дубових лісах.

Символом громади, що зафіксовано на її печатках, є «Око Провидіння». На сучасному гербі міста цей символ поєднаний із зображенням двох дубів.

Дубляни вважають центром сільськогосподарської науки та аграрної освіти заходу України. Тут розташований один із найдавніших в Україні вищих навчальних закладів аграрної освіти – Львівський національний університет природокористування. На початку року його пошкодили російські ракети. Постраждали і сусідні будинки та лікарня. Всі пошкоджені вікна наразі вже відновлено, а в центральному корпусі університету триває реконструкція.

У Дублянському аграрному виші свого часу навчався ідеолог українського націоналістичного руху Степан Бандера. Його постать увічнена у пам’ятнику перед університетом.

У громаді проживав відомий український диригент Степан Турчак. На його честь у Дублянах названо дитячу школу мистецтв.

Нині у громаді мешкають брати Петро та Богдан Новаки – майстри, які продовжують українську традицію виготовлення різдвяних звізд рідного краю.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *