ОСТАННІ НОВИНИ

Макрон не виключає відправлення військ, якщо РФ прорве лінію фронту і буде запит України

Наталя Дуляба

|

Президент Франції Емманюель Макрон сказав, що не змінив свою думку відтоді, коли не став виключати введення західних військ в Україну, та вважає такий підхід правильним. Про це він сказав в інтерв’ю The Economist, повідомляє Європейська правда.

На питання інтерв’юера про те, чи президент Франції далі тримається своїх слів про можливість введення військ союзників в Україну, Макрон відповів ствердно.

«Як я і сказав, я нічого не виключаю, тому що ми маємо справу з тим, хто нічого не виключає. Ми, безсумнівно, проявили надмірну нерішучість, окреслюючи межі нашої реакції тому, у кого вже немає “червоних ліній” і хто є агресором», – сказав французький лідер.

Він наполягає, що ненадання супротивнику повного розуміння, яких дій можна очікувати або точно не варто очікувати, також є інструментом стримування.

«В іншому разі ми послаблюємо самі себе, а це і є “рамка”, у якій ми діяли до цього часу. І насправді багато країн у наступні тижні сказали, що зрозуміли наш підхід, погодилися з нашою позицією і що вона правильна», – додав президент Франції.

Макрон зауважив, що Франція у нещодавній історії мала досвід військових інтервенцій, зокрема в Африці для протидії тероризму на запит відповідних суверенних держав.

«Якби росіяни прорвали фронт і якби було прохання України, а зараз це не так, ми б легітимно поставили собі таке запитання. Тож я думаю, що виключати такий сценарій означало б, що ми не вивчили уроки останніх двох років», – пояснив Емманюель Макрон.

Він додав, що агресивна реакція з Москви на його перші заяви довела, що вони мали бажаний ефект і донесли меседж «не думайте, що ми зупинимося тут, якщо ви не зупинитеся».

«У мене чітка стратегічна мета: Росія не може перемогти в Україні. Якщо Росія переможе в Україні, у Європі вже не буде безпеки. Хто може думати, що Росія на тому зупиниться? Якою буде безпека для сусідніх країн: Молдови, Румунії, Польщі, Литви, інших? І поза тим, яка буде довіра до європейців, які витратили мільярди, сказали, що на кону виживання континенту, і потім не знайшли способів зупинити Росію? Тож так, ми не повинні нічого виключати. Адже наша мета – щоб Росія ніколи не могла перемогти в Україні», – підсумував Макрон.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *