ОСТАННІ НОВИНИ

У Львівському перинатальному центрі виходили немовля вагою 600 г

Ольга Денисяка

|

Медики Львівського обласного перинатального центру успішно виходили дівчинку, яка передчасно народилась із малою масою тіла, – всього 600 г. Про це повідомили у медзакладі.

«119 днів провела у нашому Центрі дитина, яка народилася з вагою 600 грамів на 26 тижні гестації. Батьки назвали дівчинку Владислава-Марія. Малюки, які з’являються на світ раніше 28 тижня, потрапляють в категорію діти з екстремально малою масою тіла. Вага при народженні також відіграє важливу роль — чим вона менша, тим більше догляду у виходжуванні знадобиться», – розповідають медики.

В дитини була критично мала маса тіла, вона не могла дихати самостійно. Дівчинку терміново госпіталізували в умовах транспортного кювеза з дотриманням теплового ланцюжка, забезпечуючи апаратну вентиляцію легень, до відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених. Тут вона перебувала під цілодобовим наглядом медиків впродовж 75 днів, а потім ще 44 дні — на другому етапі виходжування.

Впродовж лікування дівчинка безкоштовно отримувала абсолютно всі необхідні медикаменти, серед них екзогенний сурфактант Куросурф, антибактеріальна терапія та інші дорогі ліки. Також з перших днів життя крихітка харчувалася донорським молоком з нашого Банку грудного молока.

Дитина 44 дні отримувала допоміжну респіраторну підтримку, пізніше ще 45 днів перебувала на високопотокових канюлях та на вільному потоці кисню через маску.

Щоб вберегти зір дівчинки, на 85 добу життя їй провели операцію лазерної корекції сітківки обох очей.

Після майже 4 місяців боротьби за життя, на 119 добу Владиславу-Марію успішно виписали додому з вагою 2440 грамів та зростом 42 сантиметри. Надалі за здоров’ям дівчинки спостерігатимуть лікарі відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: перинатальний центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *