ОСТАННІ НОВИНИ

Україна атакує російські НПЗ безпілотниками зі штучним інтелектом

Маркіян Рой

|

Атаки українських дронів по нафтогазовій галузі РФ стали можливими завдяки збільшенню дальності польоту та використанню ШІ для розпізнавання місцевості й цілі. При цьому, такі дрони повністю автономні й не потребують супутникового зв’язку. Про це повідомляє видання CNN, пише Економічна правда.

Так, українські дрони завдають удару по гігантській нафтогазовій промисловості Росії, яка, попри заборони Заходу на імпорт та обмеження цін, залишається найбільшим джерелом доходів для військової економіки Москви.

Видання пише, що ці дронові атаки стали можливими завдяки використанню безпілотників з більшою дальністю дії. Деякі з них почали інтегрувати базову форму штучного інтелекту, щоб краще орієнтуватися та уникати перешкод.

«Точність за умов перешкод забезпечується використанням штучного інтелекту. Кожен апарат має бортовий комп’ютер з даними про супутники та місцевість. Польоти заздалегідь узгоджуються з нашими союзниками, і безпілотники дотримуються плану польоту, що дозволяє нам вражати цілі з точністю до метрів», – пояснило джерело CNN, близьке до української програми дронів.

Ця точність стала можливою завдяки датчикам дрона.

«Вони мають функцію під назвою «машинне бачення», яка є формою штучного інтелекту. По суті, ви берете модель і зберігаєте її на мікросхемі, а потім навчаєте цю модель розпізнавати місцевість і ціль, до якої вона прямує», – сказав дослідний аналітик Королівського інституту об’єднаних служб, британського мозкового центру Ной Сільвія.

За словами аналітика, такий дрон повністю автономний і не потребує зв’язку зі супутниками.

Втім, колишній британський військовий офіцер та експерт з дронової війни та штучного інтелекту Кріс Лінкольн-Джонс заявив, що рівень «штучного інтелекту» у дронах все ще низький.

«Такого рівня автономності раніше не спостерігалося в безпілотниках, але ми все ще перебуваємо на ранніх етапах потенціалу цієї технології», – сказав він CNN.

Вночі 2 квітня у Татарстані дрони атакували завод, на якому збирають ударні дрони Shahed. Цієї ж ночі українські дрони в  результаті спільної спецоперації української розвідки та Служби безпеки України, уразили установку первинної переробки нафти на НПЗ в російському Нижньокамську.

Нагадаємо, що до експлуатації у Збройних Силах України допустили дрон-розвідник Saker Scout зі штучним інтелектом.

Також відомо, що українські розробники працюють над інноваційною технологією розмінування територій, до якої залучили штучний інтелект.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *