ОСТАННІ НОВИНИ

У поліції розповіли, як сприяють ТЦК у пошуку ухилянтів

Маркіян Рой

|

Підрозділи Національної поліції отримують звернення від центрів комплектування щодо людей, які ухиляються від призову, і доставляють їх до ТЦК та СП. Вже після цього на цих громадян складаються адміністративні протоколи. Про це заявив начальник Департаменту превентивної діяльності НПУ підполковник Максим Ахрамєєв в ефірі Радіо Свобода.

Він наголосив, що підрозділи Нацполіції розшукують людей після внесення даних до інформаційної системи.

«Такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення. Таке звернення надсилається до підрозділів Нацполіції, далі поліцейські вносять інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції і починають перевірку. Після встановлення таких осіб ми доставляємо – виключно доставляємо – до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП», – сказав керівник департаменту НПУ.

За словами Ахрамєєва, вже у територіальному центрі комплектування складається постанова про адміністративне правопорушення та встановлюються обставини неприбуття за повісткою.

Якщо людина, щодо якої винесена постанова, може довести поважні причини неприбуття, то адміністративна справа закривається. В іншому ж випадку їй загрожує накладення адміністративного штрафу.

«Складається протокол уповноваженим офіцером ТЦК та СП, де зазначається час та місце розгляду справи по суті. І коли особа прибуває, або одразу на місці, виноситься постанова. Якщо особа не з’явилася по повістці з поважних причин, то постановою закривається адміністративна справа. Якщо ж особа не має можливості довести, що вона не з’явилась із важливих причин, то складається постанова про накладення адміністративного штрафу», – пояснив Ахрамєєв.

Нагадаємо, що на Полтавщині представники ТЦК звернулися у поліцію із закликом допомогти доставити до військкоматів людей, які порушили мобілізаційне законодавство і військовий облік. Відомо, що у Полтавській області подавали звернення щодо доставлення до ТЦК близько 30 тис. людей станом на 28 березня.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *