ОСТАННІ НОВИНИ

Уряд закриє список «міжнародних спонсорів війни» від НАЗК

Ольга Денисяка

|

Після звернень від країн-партнерів Кабінет міністрів вирішив закрити список «Міжнародні спонсори війни» на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

На розширеному засіданні Уряду було розглянуто питання зосередження інформації щодо санкційної політики держави на одному ресурсі. Під час засідання було розглянуто питання функціонування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції сторінки «Міжнародні спонсори війни». Зокрема, було заслухано інформацію МЗС про численні звернення представників дипломатичного корпусу країн-партнерів з приводу відсутності нормативної бази для існування списку Міжнародних спонсорів війни». Та, відповідно, негативний вплив цього списку на ухвалення важливих рішень для протидії російській агресії.

«Міністерством юстиції наголошено на неприйнятності поширення від імені держави такої інформації без врегулювання питань на законодавчому рівні. Представниками РНБО серед іншого зазначено, що необхідності в додаткових інституціях щодо реалізації державної санкційної політики немає, оскільки вся вичерпна інформація з цього питання включена до Державного реєстру санкцій», – йдеться в повідомленні.

В свою чергу у Національному агентстві з питань запобігання корупції погодились, що дійсно існує питання подальшого функціонування списку. Після обговорення присутні погодилися з низкою пропозицій щодо необхідності передачі інформації, яка міститься на вищезгаданому сайті, до Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики для опрацювання, в тому числі, визначення підстав для застосування санкцій до зазначених на даному ресурсі суб’єктів та підготовки відповідних пропозицій для розгляду на засіданні РНБО.

А також щодо переадресації Національним агентством з питань запобігання корупції користувачів зі сторінки «Міжнародні спонсори війни» на веб-сайт Ради національної безпеки і оборони України «Державний реєстр санкцій». Це необхідно для достовірного та єдиного інформування про офіційний перелік суб’єктів, щодо яких застосовано санкції в Україні.

Зауважимо, що Україна може позбутися не лише списку, але й пов’язаного з ним веб-сайту.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *