ОСТАННІ НОВИНИ

З окупації врятували ще три сім'ї з неповнолітніми дітьми

Маркіян Рой

|

На підконтрольну Україні територію приїхали три родини з тимчасово окупованих територій в Запорізькій та Донецькій областях. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Одна сім’я разом із трирічним малюком мешкала в Енергодарі. Члени родини працювали на Запорізькій атомній електростанції.

«Коли сім’я відмовилася співпрацювати із окупаційною владою, одразу відчула на собі «російську люб’язність»: обшуки, погрози, залякування, примус, фізичне насилля, затримання, допити… На щастя, сім’ї вдалося виїхати і нині вона в безпеці», – розповів Дмитро Лубінець.

Також вдалося виїхати мамі із 8-річним сином.

«Дитина навчалася онлайн в українській школі, однак одного разу в будинок із обшуком прийшли росіяни. На щастя, у кімнату, де школяр займався і мав розкладені книжки українською мовою, росіяни не зайшли», – йдеться в повідомленні.

Ще одна дитина, яку вивезли з окупації – 9-річний хлопчик із Донеччини, що був змушений навчатися російською. Водночас він за власним бажанням онлайн здобував освіту в українській школі.

Мамі школяра примусово пропонували відправити дитину «на відпочинок» у Татарстан. Однак жінка постійно писала відмови, адже знала про випадки, коли діти не поверталися з подібних «відпочинків».

«Нині наш Офіс із партнерами та іншими державними структурами опікуватиметься, щоб діти та їх сім’ї отримали необхідну допомогу та підтримку. Із родинами вже поспілкувалися правоохоронні органи для того, щоб встановити, які злочини вчиняли окупанти. Також усім повернутим запропонували безкоштовну психологічну та медичну допомогу», – зазначив Лубінець.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *