ОСТАННІ НОВИНИ

У НАТО не прогнозують навесні російського наступу в Україні

Наталя Дуляба

|

Аналітики Північноатлантичного альянсу вважають нереальним перехід російської армії до наступу в Україні найближчими місяцями. Про це заявив журналістам у Брюсселі високопосадовець НАТО, що спілкувався на умовах анонімності, повідомляє Українська правда.

За словами джерела, НАТО не бачить ані здатності, ані підготовки до нападу з боку РФ.

«Хай якою є тактична ситуація зараз, видається малоймовірним, що Росія навесні зможе розпочати значну наступальну операцію», – заявив представник керівництва альянсу.

Ключовою умовою для значного наступу РФ в альянсі вважають проведення мобілізації в обсягах, суттєво вищих за нинішні, а цей процес потребує часу і наразі не запущений.

«Для того, щоби підтримувати серйозний наступ, Росії знадобилося би провести хвилю мобілізації. Але Путін не хоче цього робити дорогою до виборів. І хоча прихована мобілізація відбувається, ми це бачимо, але вона не дозволить розпочати справді серйозний наступ протягом весни», – переконаний посадовець.

Представник НАТО наголосив, що це не суперечить активізації бойових дій на окремих ділянках фронту – на думку НАТО, Росія свідомо обрала саме такий шлях.

«Буде фокус на символічних невеликих операціях на кшталт того, що відбувається у Авдіївці, але стратегічного наступу ми не чекаємо», – підкресли він.

Втім у НАТО не мають інформації, чи не розпочнеться мобілізація після виборів, що свідчитиме про початок підготовки до подальших дій.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *