ОСТАННІ НОВИНИ

У Львівській філармонії відбудеться вечір «Музики з Норвегії»

Лілія Кичма

|

У четвер, 8 лютого, у Львівській національній філармонії відбудеться вечір «Музики з Норвегії» у виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова». Концерт є знаком солідарності країн, а також подякою Норвегії за необхідну Україні підтримку, повідомляють організатори заходу Львівської філармонії.

«Ми живемо в час, коли мистецтво не може існувати лише задля краси. Минулого року оркестром були запроваджені аналогічні концерти на знак подяки Польщі та Великій Британії. Також плануємо концерт присвячений музиці США», – розповів головний диригент та художній керівник оркестру Сергій Бурко.

«Музика з Норвегії» пропонує слухачам зануритись у творчий світ найвідомішого композитора країни – Едварда Гріга. З його імʼям повʼязані як незабутні казкові історії, які він майстерно оспівував, так і глибокі романтичні оркестрові твори.

Розпочне вечір знайомство з ще одним ключовим митцем Норвегії – Людвігом Гольдбергом. Його памʼятник в самому центрі Бергена – рідному місті Гріга – нагадує про літературне життя країни. Гріг не просто присвятив йому свою сюїту, а й написав її в галантній манері сплетіння старовинних танців, натякаючи на вподобання епохи письменника.

З поетичними захопленнями композитора повʼязані й наступні твори – пʼять ліричних пісень, для виконання яких до “Віртуозів Львова” приєднається співачка, що отримала світове визнання та головні партії в оперних театрах Європи – Олена Андросюк. Композитор дуже тонко взаємодіє з мистецтвом слова, створюючи незабутні образи: останньої пісні закоханого лебедя, першого тендітного захоплення, надії, що межує із відчаєм.

Довершать вечір Дві елегічні мелодії для струнних, сповнені тепла та затишку. Композитор зміг добре їх передати, бо сам повернувся з довгої мандрівки незадовго до написання мелодії та відчуває щастя – бути вдома.

Квитки на концерт доступні за посиланням – тут.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *