ОСТАННІ НОВИНИ

21 полярник захищає Україну в Силах оборони, ‒ Лісовий

Маркіян Рой

|

Станом на зараз 21 полярник захищає Україну в Силах оборони. Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

«28 років тому, саме цього дня, незалежна Україна отримала власну антарктичну станцію. Попри те, що наші вчені, інженери та інші фахівці брали активну участь у дослідженні Антарктики в совєтський період, після розпаду союзу ми не отримали жодної станції. На запит України росія просто відмовила, привласнивши всі станції собі (а з ними й наукові здобутки, укотре). Але станція в нас таки з’явилася. На початку 1990-х Велика Британія вирішила продати свою антарктичну базу «Фарадей», ‒ зазначив Оксен Лісовий.

Міністр зазначив, що сьогодні Україна ‒ одна з небагатьох держав, яка реально впливає на управління Антарктикою.

«Зараз 21 полярник боронить Україну і нашу незалежність, серед «бойових пінгвінів» є медики, артилеристи, розвідники, зв’язківці, штурмовики, сапери, водолази та інші військові фахівці. Надзвичайно вдячний за вашу службу», ‒ наголосив Лісовий.

Міністр подякував команді Національного антарктичного наукового центру, яка, незважаючи на виклики війни, продовжує основні дослідження та спостереження, підтримує важливу інфраструктуру та забезпечує роботу вже 28-ї експедиції.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *