ОСТАННІ НОВИНИ

Китайські камери спостереження в Україні передають інформацію на сервери виробника, – ЗМІ

Маркіян Рой

|

Журналісти-розслідувачі проєкту «Схеми» з’ясували, що камери спостереження в Україні передають інформацію на сервери, які контролює китайський виробник. Про це йдеться в росзлідуванні проєкту «Схеми» («Радіо Свобода»).

За даними журналістів, в Україні використовують сотні тисяч камер китайських компаній Hikvision та Dahua.

«Схеми» разом із спеціалістами провели експеримент з пристроями і з’ясували, що старіші моделі можуть бути більш вразливі до хакерських атак. Зокрема злам пристрою 2015-го року виробництва зайняв близько 15 хвилин.

Також відомо, що Hikvision та Dahua частково належать державним компаніям Китаю і можуть бути пов’язані з комуністичною партією. А влада Китаю зобов’язала компанії надавати державі всю інформацію, яку вона вважає необхідною для контррозвідувальної діяльності.

Тобто, як стверджують журналісти, офіційний Пекін легко може мати доступ до відео із українських міст, стратегічних підприємств, прифронтових населених пунктів.

А через давню і тісну співпрацю Китаю та Росії існує ризик передачі до РФ інформації з китайських пристроїв, якими масово користуються як в Україні, так і в інших країнах.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *