ОСТАННІ НОВИНИ

Уряд виділив для потреб військових додаткові 657 мільйонів гривень

Маркіян Рой

|

Міністерство оборони України отримало від уряду додаткові 657 млн гривень для забезпечення термінових потреб бойових бригад. Про це повідомила пресслужба міністерства.

Із загальної суми 10,7 млн грн отримала Держспецслужба транспорту України, ще 10,7 млн грн отримало Головне управління розвідки МО України.

Виділені гроші спрямують на закупівлю техніки та озброєння, оптичних та тепловізійних приладів, засобів зв’язку, виробництво боєприпасів, ремонт та утримання техніки, а також запасних та комплектувальних частин до неї.

Кожна з бригад формує цю потребу індивідуально.

Водночас за підходом Генерального штабу ЗСУ, виділені Кабміном кошти розподіляються так: від 1 до 10 мільйонів гривень кожній бригаді за принципами:

  • пріоритет надано військовим частинам, що беруть безпосередню участь у бойових діях;
  • враховано організаційну структуру та чисельність особового складу (умовно, піхоті – більше, льотчикам – менше, тому що літаки обслуговуються у централізованому порядку).

Міноборони очікує сформовані потреби кожної військової частини. Після того, як Генштаб ЗСУ узагальнить розрахунки, буде підготований відповідний запит до Міністерства фінансів. У подальшому кошти надійдуть до Міноборони, після чого будуть направлені до військових частин.

Як пояснив заступник міністра оборони Юрій Джигир, виділення коштів із резервного фонду спричинене змінами в адмініструванні «військового» ПДФО в поточному році.

Він нагадав, що 10% від частини такого ПДФО, який зараховується у державний бюджет, автоматично повертатиметься військовим частинам пропорційно до сплаченого ними податку.

«Оскільки цю пропорцію можна буде порахувати тільки після сплати ПДФО в січні, то новий механізм запрацює з лютого. Тож уряд для закриття «фінансового розриву» у січні виділив з резервного фонду кошти для нагальних потреб оборони. Адже забезпечення військовослужбовців усім необхідним – процес, що має тривати безперебійно за замовчуванням», – зазначив Джигир.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *