ОСТАННІ НОВИНИ

Росія тримає в полоні понад 25 українських журналістів

Ольга Денисяка

|

У російському полоні перебувають понад 25 українських журналістів. Про це сказав голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат Ярослав Юрчишин, повідомляє Укрінформ.

Він зауважив, що одним із пріоритетів його роботи як голови комітету є захист прав журналістів.

«І тут два великих блоки. Перше – це пошук механізмів активізації звільнення полонених журналістів. У нас понад 25 ваших колег зараз знаходяться у полоні за останніми даними. Це не комбатанти, це журналісти, які виконували свою роботу, і за цивілізованими правилами ведення війни, не мали би бути в полоні в принципі, але факт є факт. Ми розуміємо, наскільки Росія нецивілізовано і взагалі потоптала будь-які права людини», – зазначив Юрчишин.

За його словами, в цьому питанні з одного боку потрібно максимально залучати міжнародну спільноту до звільнення журналістів, а з другого – «готувати спільно з моніторинговими організаціями, спільно з журналістськими асоціаціями компонент про відповідальність у Міжнародному кримінальному суді за злочини щодо свободи слова, за злочини проти журналістів, імовірно, посилення такої відповідальності через уточнення в українському законодавстві ряду понять».

Водночас Юрчишин додав, що «не лише Росія, на жаль, заважає якісній роботі журналістів».

«Ми маємо падіння розслідування злочинів проти журналістів майже на 80% у 2022 році відносно 2021 року. Можна все пояснювати війною, але ми, як країна, яка іде в європейську спільноту, для якої цінність свободи слова є одною з основних цінностей, точно не маємо допускати такого. Тому вже були комунікації з Міністерством внутрішніх справ, планується комунікація з Національною поліцією, з Генеральною прокуратурою, будемо робити слухання в комітеті стосовно розслідування справ про перешкоджання журналістській діяльності. Зараз чекаємо даних по 2023 року, щоб вже говорити про власне актуальну інформацію», – зазначив Юрчишин.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *