ОСТАННІ НОВИНИ

Окупанти викрадають червонокнижних тварин із заповідника «Асканія-Нова»

Андрій Котенський

|

Окупаційна адміністрація біосферного заповідника «Асканія-Нова», що розташований на Херсонщині, незаконно вивезла червонокнижних тварин до Росії. Про це повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Окупаційна адміністрація парку здійснила незаконний обмін тварин, викравши частину червонокнижних видів, що мешкали у парку.

«Окупанти вчергове зухвало порушили норми міжнародних природоохоронних конвенцій. Ворожі пабліки поширюють інформацію, що окупаційна адміністрація парку здійснила незаконний обмін тварин між Біосферним заповідником «Асканія-Нова», природним біосферним заповідником «Ростовський» та асоціацією зі збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин «Жива природа степу».

З асканійського зоопарку вивезли по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида. Усі ці види є червонокнижними та занесені до Червоного списку МСОП зі статусом «зниклий з природи», «на межі зникнення» та «близький до тих, які знаходяться під загрозою знищення», – повідомив Руслан Стрілець

За його даними, натомість до зоопарку «Асканія-Нова» були завезені антилопи канна, яки свійські, верблюди двогорбі та один гуанако.

«Україна перша країна у світі, яка збирає докази за екологічні злочини… Про цю ситуацію вже поінформовані відповідні відомства. Міндовкілля готує повторні ноти до секретаріатів природоохоронних конвенцій. Бернської, Рамсарської, ЮНЕСКО, Боннської Конвенції, Міжнародного союзу охорони природи та секретаріату CITES. Цей крок дозволить надати питанню широкого розголосу на міжнародній арені», – додав Руслан Стрілець.

Він також переконаний, що терористична рф обов’язково понесе справедливе покарання за свої незаконні дії.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *