ОСТАННІ НОВИНИ

Україна отримає 1,5 мільйона євро на гумрозмінування від Словенії

Маркіян Рой

|

Словенія надасть 1,5 мільйона євро Україні на гуманітарне розмінування. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Відповідну Угоду підписали 4 грудня 2023 року в Любляні від Уряду України Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Словенія Андрій Таран, від Уряду Словенії – Віце-прем’єр-міністр, Міністр закордонних та європейських справ Республіки Словенії Таня Файон.

За умовами Угоди, кошти будуть надані ще цього року на безповоротній основі.

«Україна надзвичайно вдячна Уряду Словенії та словенському народу за підтримку, яку ми відчуваємо, та допомогу, що отримуємо з першого дня російської агресії. 1,5 мільйона євро, які Україна неймовірно вдячна отримати сьогодні від народу Словенії, допоможуть забезпечити саперів ДСНС та ДССТ необхідним індивідуальним захистом, обладнанням та технікою для розмінування. Ці кошти допоможуть пришвидшити очищення території нашої країни від вибухівки та збережуть життя й здоров’я багатьох українців», – зазначила Юлія Свириденко.

Вона також висловила подяку Словенії за участь у галузевій робочій групі з координації зусиль донорів.

Як підкреслила Юлія Свириденко, Україна прагне у тісній співпраці та діалозі з партнерами розробити довгострокові рішення та започаткувати проекти, які не лише задовольнять нагальні потреби, але й закладуть основу для тривалого співробітництва в цій сфері.

На сьогодні Україна є найзамінованішою країною світу. Потенційно небезпечною вважається майже третина території нашої держави – близько 174 тисяч квадратних кілометрів. Уряд України ставить собі за мету повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *