ОСТАННІ НОВИНИ

На Херсонщині росіяни зносять пам'ятники жертвам Голодомору

Ольга Денисяка

|

На Херсонщині російські окупанти зносять пам’ятники жертвам Голодомору. Про це повідомили в музеї Голодомору з посиланням на окупаційні ресурси.

Зокрема, є дані про руйнування пам’ятників у Новій Каховці та в Олешківській громаді, яку окупанти називають не інакше як «Альошкінський округ». 

«Мови про війну з пам’ятниками нема, є тільки демонтаж символу дезінформації, – пише один і російських ресурсів.  – Пам’ятні знаки жертвам «голодомору-геноциду» встановлені практично в кожному населеному пункті Альошкінського округу – не більше ніж інструмент маніпуляції історією, штучно створений для розпалювання ненависті до Росії. Відповідно до історичних джерел, голод охоплював південні регіони Росії, а потім і Радянського Союзу кожні кілька десятків років. Найбільше постраждала від голоду не Україна, а Казахстан, Поволжя і Північний Кавказ. Землі Новоросії, всіяні хрестами і могилами «жертв голодомору», очищуються від нав’язаних «українських цінностей».

У музеї Голодомору наголошують, що заперечення Голодомору вже тривалий час є складовою історичної політики сучасної Росії. Маніпуляції громадською думкою про комуністичне минуле для російської влади є важливим інструментом залучення нових прихильників антизахідного політичного курсу президента Путіна. Крім цього, зумисне замовчування та спотворення історії Голодомору виконує роль одного з інструментів інформаційної війни, яку Російська Федерація веде проти України. Водночас упродовж останнього десятиліття у Росії відбулася моральна реабілітація Йосифа Сталіна, якому на теренах РФ уже звели понад сто пам’ятників. 

«Така політика заперечення сталінських злочинів, зокрема Голодомору-геноциду українців1932–1933 років, глузування над пам’яттю жертв, спотворення історичних фактів, зрештою призвели до відкритої збройної агресії проти України, що супроводжується численними вбивствами та насиллям проти цивільних українців. Ми обурені діями окупантів та звертаємося до правоохоронних органів із закликом провести розслідування цих цинічних злочинів та встановити усіх причетних до руйнування пам’ятників. Щиро сподіваємося на справедливе покарання для учасників цих  актів наруги над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору», – йдеться в повідомленні.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *