Триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. У Центрі інтегрованих медико-соціальних послуг Другого медичного об’єднання Львова кожен охочий може безкоштовно пройти тестування і, за необхідності, отримати консультацію спеціалістів та терапію. Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.
За статистикою, кожен четвертий українець не знає про свій ВІЛ-позитивний статус, а понад мільйон українців – інфіковані вірусним гепатитом С.
За 9️ місяців 2023 році у комунальних медичних закладах Львова протестували на ВІЛ 31 990 людей (21 111 з них – швидкими тестами). Виявлено 176 ВІЛ-позитивних осіб. Зокрема, у Другому медичному об’єднанні протестували 7202 людини, 78 з яких виявились ВІЛ-позитивними.
Медики наголошують: небезпека у тому, що ВІЛ-інфекція має безсимптомну стадію (5-20 років), яка передує СНІДу (якщо не отримувати антиретровірусну терапію). З роками, коли вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) руйнує імунну систему, в людини з’являються часті герпеси чи молочниця. Людина може різко схуднути і відчувати стан, як при ГРВІ: підвищення температури (а інколи і без підвищення), збільшення лімфатичних вузлів, схожа на алергію висипка по тілу. Характерною ознакою є позалегеневий туберкульоз, причину якого часто пацієнти шукають роками, поки їм не виявлять позитивний статус. Такий прояв – це вже СНІД (синдром набутого імунодефіциту).
«Жити з ВІЛ повноцінно – можна. Люди на підтримуючій терапії живуть довго. Більше того, настільки знижується кількість вірусу, що інфекція не передається іншим. Знання свого ВІЛ-статусу – відправна точка для отримання профілактики, лікування, догляду та підтримки. Тяжких наслідків для здоров’я можна уникнути, якщо вчасно здати аналіз, виявити небезпеку та розпочати лікування, яке в Україні є абсолютно безкоштовним», – наголошують медики.
Пройдіть тестування на ВІЛ-інфекцію, якщо ви:
- мали незахищені статеві стосунки;
- часто змінюєте статевих партнерів;
- користувались голкою від шприца, яку вже хтось використовував до вас;
- мали контакт з біологічними рідинами іншої людини, наприклад, при аваріях, травмуваннях тощо;
- мали операцію з пересадки органів.
Один раз на рік проходити тестування на ВІЛ мають:
- люди, які за останні 12 місяців мали принаймні один сексуальний контакт з ВІЛ-позитивною людиною;
- люди, які вживають наркотики ін’єкційно, та їхні статеві партнери;
- чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками;
- люди, які надають сексуальні послуги за винагороду;
- трансгендерні люди;
- люди, які перебувають в установах виконання покарань та попереднього ув’язнення.
Швидке, конфіденційне та безкоштовне тестування можна пройти у таких локаціях міста:
– Центр інтегрованих медико-соціальних послуг Другого медичного об’єднання Львова (вул. Лемківська, 28; запис за телефоном: 063 864 03 87);
– у свого сімейного лікаря;
– пункт швидкого тестування AHF Checkpoint Lviv (вул. Антоновича, 20).
Про результат тестування знатиме лише пацієнт, ці дані не передають іншим людям.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.