ОСТАННІ НОВИНИ

Розвідка отримала доступ до секретних даних «Росавіації»

Маркіян Рой

|

Українська розвідка провела кібероперацію проти Росавіації. Отримані секретні документи вказують, що російська цивільна авіація перебуває на межі колапсу. Про це повідомляє Головне управління розвідки МОУ.

«Внаслідок успішної складної спеціальної операції у кіберпросторі вдалось здобути великий обсяг закритих службових документів структурного підрозділу міністерства транспорту рф – «фєдєрального аґєнтства воздушного транспорта» («росавіація»)», – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, вказане відомство відповідає за безпеку польотів та фіксує всі надзвичайні випадки під час використання російської авіації.

Серед отриманих внаслідок зламу та проникнення у ворожі інформаційні системи даних – перелік щодобових звітів «Росавіації» у масштабах всієї РФ за понад півторарічний період.

В ГУР вважають, що сфера цивільної авіації Росії перебуває на межі колапсу.

Аналіз характеру авіаційних інцидентів з отриманих документів вказує, що низка відмов, особливо пов’язаних з двигунами, шасі і механізацією крил, має системний характер.

В ГУР повідомили, що прямим наслідком санкцій для РФ стали:

 • заборона на постачання повітряних суден і запчастин до них;
 • повна відмова в технічному обслуговуванні і наданні послуг;
 • відмова в оновленні програмного забезпечення;
 • затримання російських повітряних суден за кордоном;
 • обмеження доступу до метеорологічної інформації для аеронавігації.

Наразі РФ намагається всіма способами приховати купу проблем з цивільною авіацією.

В українській розвідці також навели 10 промовистих фактів, що випливають зі звіту:

 • Упродовж січня 2023 року в цивільній авіації Росії було зафіксовано 185 авіапригод. Близько третини кваліфіковано як інциденти різного рівня небезпеки. Лідером тут став російський ближньомагістральний літак «сухой superjet» – 34 проблемні випадки.
 • За перших 9 місяців 2023 року в Росії задокументували 150 випадків технічних несправностей літаків. За аналогічний період 2022 року зафіксовано 50 таких інцидентів. Отже, зростання небезпеки польотів в Росії зросло втричі.
 • Найбільш проблемними місцями російської авіації залишаються двигуни та шасі, а також інші важливі елементи: гідросистеми, закрилки та програмне забезпечення.
 • РФ має серйозні труднощі з обслуговуванням бортів із великим нальотом. Через брак потужностей та спеціалістів у Москві намагаються переорієнтувати обслуговування літаків на Іран, де відповідні роботи здійснюють «кустарно» ― без відповідної сертифікації.
 • Станом на березень 2022 року, росіяни мали близько 820 цивільних бортів іноземного виробництва. І якщо на той час лише до 10% із них пройшли через несертифікований ремонт із застосуванням неавтентичних запчастин, то нині через такий “сервіс” прогнали вже майже 70% авіапарку.
 • Гострий дефіцит запчастин призвів до так званого «авіаканібалізму», коли одні літаки розбирають для ремонту інших. Згідно з оцінкою наявних даних до середини 2023 року в РФ пустили на “донорство” понад 35% повітряних суден.
 • Більшість радянських літаків Ан-2, станом на зараз, не можуть відірватись від землі, оскільки двигуни до них вироблялись у Польщі, але через санкції їхнє постачання припинене.
 • Лише впродовж січня 2023 року серед 220 суден «Airbus», що є в Росії, зафіксовано 19 різних відмов. Зокрема, у в 9-ти літаках, які використовує “Аерофлот”, зафіксовано 17 випадків задимлення.
 • З 230 літаків «Boeing», які використовуються в Росії, зафіксовано 33 технічні відмови тих чи інших систем літака.
 • Не витримав умов російської експлуатації кожен сьомий бразильський «Embraer», а їх в РФ налічується 21.

Крім того у вересні 2022 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) позначила Росію червоним кольором, разом з Ліберією та Бутаном, що свідчить про вкрай високий ризик для безпеки польотів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *