ОСТАННІ НОВИНИ

Півтора місяця коми. Медики повернули до життя Героя Олександра Вихрука

Тарас Грень

|

Військові медики створили справжнє диво. Після майже півтора місяця коми і чотирьох місяців реанімації, повернули до життя Героя України, молодшого сержанта Олександра Вихрука.

Олександр Вихрук до повномасштабного вторгнення працював за кордоном і забезпечував усім свою родину, але російська навала змусила його повернутися додому і стати військовим, адже він більш за все прагнув для дружини і дітей щасливого майбутнього у вільній і незалежній Україні.

«Моє рішення стати військовим було особистим і виваженим. Моя родина навіть не знала, що я твердо вирішив стати військовим. Тому, після повернення до України я просто пішов до військкомату, пройшов комісію і підписав  контракт», – пригадує Олександр.

У лавах ЗСУ він отримав нову спеціальність і став оператором ПЗРК, але згодом попросився у піхоту, бо ніколи не шукав легких шляхів і не ухилявся від виконання завдань.

3 грудня 2022 року захисник отримав першу контузію, внаслідок якої втратив слух. Та після реабілітації, він знову повернувся до побратимів, щоб зупинити російських варварів.

27 березня 2023 року на Донеччині він разом зі своїми товаришами відправився на допомогу одному з наших підрозділів, який потрапив в оточення противника. У хлопців в оточенні закінчувались набої, і майже всі були поранені. Тому Олександр із своїми побратимами зробили відчайдушну вилазку, щоб врятувати колег. В результаті того бою Олександр Вихрук отримав складне поранення рук та ніг.

Далі була лікарня і важкий вирок лікарів: ампутація двох рук і правої ноги. До того ж ампутації дуже високі, що ускладнює майбутнє протезування.

У комі наш Герой пролежав півтора місяці. Увесь цей час його дружина Ольга була поруч. І хоч лікарі часто давали невтішні прогнози, її самовіддане кохання створило диво, бо Олександр, після пробудження, не втратив ні власної ідентичності, ні бажання жити далі.

Чотири місяці Олександр провів у реанімації: пережив дві зупинки серця, інсульт, у нього не працювали нирки. Більшість цивільних медичних закладів, на жаль, не наважувалися братись за лікування Героя, мовляв, із таким пораненням і перебігом супутніх ускладнень люди просто не виживають. Та поруч з ним не втрачала надії дружина, яка вірила в диво та мужній дух свого чоловіка.

Зараз Олександр проходить реабілітацію в одному з військових медичних клінічних центрів, що на заході України. Військові лікарі та реабілітологи розробили для нього унікальну програму, під час якої Олександр навіть навчився плавати. Він готується до протезування і планує своє майбутнє життя, адже вдома у нього два студенти та невеличке господарство.

«Я хочу звернутися до всіх дружин і самих поранених. Не втрачайте впевненості в собі. Не втрачайте віри в те, що життя буде далі. І знайте, що немає таких проблем, які не можливо подолати. Вірте у своє одужання та упевнено прямуйте до цього», – говорить Ольга Вихрук.

Фото з сімейного архіву Вихруків та автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *