ОСТАННІ НОВИНИ

Міноборони скоротило терміни постачання української зброї в ЗСУ

Маркіян Рой

|

З 1 листопада Міністерство оборони України суттєво скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ.  Про це повідомляє Міністерство оборони України.

«На період воєнного стану скорочується виробничий цикл, а також спрощується процес випробувань. Це істотно розв’язує руки виробникам. Відтепер саме виробник визначає, за якими технічними параметрами він здаватиме замовнику продукцію, а військові погоджують перелік параметрів (раніше — військові прописували в технічних умовах значний перелік цих параметрів)», – йдеться в повідомленні.

В Міноборони наголосили, що скасували випробування зброї, які не пов’язані з підтвердженням її боєздатності, скоротили кількість перевірок на різних етапах виробництва, залишивши лише найдоцільніші.

Відомство повідомляє, що запроваджені зміни також дозволять військам отримувати нові зразки озброєння та військової техніки (ОВТ) швидше.

Раніше, наприклад, щоб забезпечити гарантійний термін зберігання (для зброї це 10 років), новому зразку ОВТ треба було пройти прискорені кліматичні випробування протягом шести місяців, а іноді й року, щоб визначити, чи буде він працездатним протягом 10 років. Ця вимога зараз скасовується.

В Міністерстві зазначили, що в багатьох випадках виробник чітко розуміє, що немає жодної необхідності зберігати цей зразок протягом 10 років, бо він одразу з конвеєра йде на фронт.

Крім того, відтепер Збройні сили та Міністерство оборони наполягатимуть на підтвердженні лише трьох чинників: ефективності зразка техніки, його безпечності для особового складу та надійності в експлуатації.

Виробник бере на себе цілковиту відповідальність за якість виготовленої зброї, обсяг необхідних випробувань та всі ризики, пов’язані з постачанням цієї зброї до ЗСУ.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *