ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’яни по-новому платитимуть за вивіз сміття

Наталя Дуляба

|

У Львові визначили підприємство, яке буде курувати сферу побутових відходів. Саме воно укладатиме угоди з перевізниками й виставлятиме львів’янам окремий рахунок за сміття. Відповідну ухвалу прийняла 2 листопада сесія Львівської міськради.

Так, депутати перейменували комунальне підприємство «Північна вежа» у ЛКП «Адміністратор послуги з управління побутовими відходами». Останньому надали функцій щодо управління відходами у Львові.

Як пояснюють у пресслужбі Львівської міськради, створення єдиного сміттєвого оператора вимагає Закон України «Про управління з відходами», який вступив у дію цьогоріч 9 липня. Із цього моменту протягом шести місяців усі громади, де мешкають більше 500 тисяч людей, мають визначити адміністратора послуги з управління побутовими відходами.

«Тепер угоди на вивезення відходів будуть укладати не з перевізником, а з ЛКП «Адміністратор послуги з управління побутовими відходами», а вже це підприємство укладатиме угоду з перевізником на обслуговування певного будинку. Також буде встановлено єдиний тариф для всіх на вивезення відходів, мешканці отримуватимуть окрему квитанцію за вивезення відходів так, як за світло чи воду», – пояснюють у міському управлінні з питань поводження з відходами.

Окремі квитанції за вивіз сміття львів’янам почнуть розсилати вже у лютому-березні 2024 року. До цього часу в ЛКП «Адміністратор послуги з управління побутовими відходами» формуватимуть загальну базу даних усіх споживачів, укомплектовуватимуть штат працівників та вирішуватимуть низку інших організаційних питань.

Довідково:

Прийнятий закон «Про управління з відходами» визначає, що адміністратором послуги з управління побутовими відходами є виключно комунальне підприємство. Саме воно:

  • укладає договори із споживачами про надання послуги з управління побутовими відходами;
  • створює єдину інформаційну базу споживачів для здійснення нарахувань за надану послугу з управління побутовими відходами, обліку стану оплати та заборгованості;
  • проводить претензійно-позовну роботу з боржниками та інформаційні заходи щодо дотримання споживачами вимог нормативних документів у сфері управління побутовими відходами;
  • проводить розрахунок середньозваженого тарифу;
  • єдиний, хто працюватиме з перевізниками ТПВ.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *