ОСТАННІ НОВИНИ

МАГАТЕ ухвалило резолюцію з вимогою повернути ЗАЕС під повний контроль України

Маркіян Рой

|

Генеральна конференція МАГАТЕ схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької атомної станції під повний контроль України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Резолюція ядерної безпеки в Україні була висунута Канадою, Фінляндією та Коста-Рікою.

Під час 67-ї сесії генеральної конференції МАГАТЕ вимогу підтримали 69 країн.

Резолюція закликає російську федерацію до негайного виведення всього військового та іншого неуповноваженого персоналу із ЗАЕС та повернення станції під повний контроль компетентних органів України відповідно до існуючої ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України.

Також в документі містяться вимоги надати можливість МАГАТЕ забезпечувати безпечне та захищене функціонування станції, а також – здійснювати ефективне та дієве впровадження гарантій безпеки.

«Ми вдячні нашим партнерам, кожній країні за голос на підтримку дотримання гарантій забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Прийняття України до Ради керуючих МАГАТЕ, а також ухвалення резолюції, яка закликає до повернення нашої ЗАЕС під контроль України – доказ того, що цивілізований світ – з нами», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *