ОСТАННІ НОВИНИ

Апеляційний суд повернув громаді озеро у Брюховичах

Андрій Котенський

|

Львівський апеляційний суд прийняв рішення, яким залишено в силі рішення Шевченківського районного суду Львова. Відтак задоволено позов прокуратури про повернення громаді земельної ділянки у Брюховичах на вулиці Курортній. Про це повідомила директорка юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.

Вона також нагадала, що свого часу земельна ділянка була незаконно передана в оренду, в подальшому незаконно забудовано об’єктами нерухомого майна на які не видавалися відповідні дозволи.

Як відомо, Альбіна Савчук з 2015 року орендує ділянку з водоймою площею 4,5 га біля відомої «Чебуречної» у Брюховичах для влаштування зони відпочинку, з яких 0,03 га – для кафе. В результаті, окрім наявного кафе, вона збудувала навколо водойми готельний комплекс і цілу низку споруд впритул до води, в тому числі будівлі, які в реєстрі нерухомості вказані як житлові будинки.

Прокуратура подала позов до суду про скасування рішення Брюховицької селищної ради та укладеного на його підставі договору оренди земельної ділянки, бо її віддали в оренду на 25 років без земельних торгів і без погодженого паспорта водного об`єкта. Навколо озера звели паркан, який унеможливлює вільний доступ громадян, що також є порушенням Водного кодексу.

Суд першої інстанції задовольнив позов прокуратури та визнав договір оренди недійсним. Водойму вже після того могли б звільнити від паркана, але Альбіна Савчук подала апеляційну скаргу і виграла.

Скандальний готель

Протягом останніх років навколо цієї водойми в Брюховичах велося активне будівництво: масивна вхідна зона, реберня, відпочинкові будинки тощо. Але найбільш скандальним є багатоповерховий готель впритул до водойми, який внесли в реєстр нерухомості на підставі неіснуючих документів.

В результаті за скаргою Львівської міськради Офіс протидії рейдерству при Мін’юсті скасував всі рішення про реєстрацію прав власності на цей готель.

Але у той же день, 17 січня 2023 року, в реєстрі нерухомості з’явився новий запис про право власності на готель. Його зробив вже інший реєстратор, вказавши підставою для набуття власності документи датовані майбутніми датами. Наприклад, рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 30 січня 2023 року.

Новим власником готелю стала не сама орендарка водойми Альбіна Савчук чи її матір (як це було раніше), а компанія «Віват-Старт» Альбіни Савчук.

Цікаво, що у серпні 2023 року повідомлялось, що орендар озера у Брюховичах їздить на Lexus із «мигалкою», що на ходу змінює номери.

ЗМІ також повідомляли, що 37-річна Альбіна Савчук, подарувала синові львівського воєнкома Андрія Дубового елітний будинок у Брюховичах. Подарований маєток із готовністю на 95% площею майже 640 м2 разом з присадибною ділянкою у 0,09 га розміщений на вулиці Очеретяній. Жінка купила його п’ять років тому за 1,4 млн грн.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *